Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gelin saçı yaptırırken dikkat etmeniz gereken 7 şey!

Her kadın düğününde oldukça güzel olmak ister bunu oluşturan gelinlik tamamlayansa saçtır.Saçınız yapılırken nelere dikkat edilmesi hakkında bi fikriniz yoksa endişelenmeyin...Aksesuarın ne kadar önemli olduğunu ve bunun gibi bir çok önemli bilgiler sizlerle!

Giriş Tarihi: 12.3.2020 15:42 Güncelleme Tarihi: 12.3.2020 16:27 ABONE OL
Gelin saçı yaptırırken dikkat etmeniz gereken 7 şey!

BOY UNSURU

Düğünde damat ve gelin arasındaki uyum oldukça önemlidir. Çünkü bütün gözler ikisinin üzerinde olacaktır. Uyumun önemli adımlarından bir tanesi ise rahatsız etmeyen suni boy farklarının olmamasıdır. Nasıl ki topuklu ayakkabı dikkat edilmesi gereken bir unsur ise gelin saçı da öyledir. Eğer gelin damattan uzunsa, topuklu ayakkabısı varsa ve buna ek olarak bir de gelin saçı oldukça hacimliyse, ortaya istenmeyen bir görüntü çıkacaktır.

GELİN SAÇINI YAPTIRIRKEN YANINIZDA MUTLAKA BİRİLERİ OLSUN

Gelin saçı yaptırmaya giderken birkaç kişinin olması oldukça önemlidir. Hatta bu kişilerin fikrine güvenilen insanların, dostların veya akrabaların olması oldukça önemlidir. Bu şekilde yanlış kararlar alınmanın önünde durulur.

RENK DEĞİŞİKLİKLERİ MİNİMUM 15 GÜN ÖNCESİNDE YAPILMALIDIR

Bu zaman zarfı, boyanın sertliğinin geçmesi, hafif akması ve rengin oturması açısından oldukça önemlidir. Aksi takdirde yeni boyanmış saç görüntüsü istenmeyen bir görüntüye neden olabilir.

AKSESUARLAR OLDUKÇA ÖNEMLİ

Gelin saçınıza kuaförünüz ile birlikte karar verirken kuaförünüzün bazı şeyler hakkında bilgi sahibi olması oldukça önemlidir. Düğün esnasında gelin saçı ile birlikte takacağınız takılar, aksesuarlar fotoğraflar ile gösterilmelidir. Eğer mümkünse bu aksesuar ve takılar kuaföre getirilmelidir.

DÜĞÜN ORTAMINA GÖRE BİR MODEL BELİRLENMELİDİR

Gelin saçına kişisel veya kuaför ile birlikte karar verirken mutlaka düğün mekânı göz önünde bulundurulmalıdır. Bir kır düğünün ya da kapalı bir mekânının gelin saçı aynı değildir. Yine aynı şekilde aksesuarları da aynı değildir.

YÜZ ŞEKLİ OLDUKÇA ÖNEMLİDİR

Gelin saçı her yüz şeklinde aynı şekilde yorumlanmamalıdır. Dikdörtgen yüz ve kare yüze yapılacak saçlar aynı değildir. Örneğin yuvarlak yüze topuz, hacimli saç ya da kısa saç iyi bir çözümdür. Ya da kare yüz kâkül ile desteklenebilir. Bu yüzden gelin saçınızı yüz şekline göre seçmelisiniz.

BAKIMA 3-4 HAFTA ÖNCESİNDEN BAŞLANMALI

Düğünde bütün gözler gelinin üzerinde olacağı için gelin saçının tam anlamıyla kusursuz olması gerekir. Bu yüzden son gün yapılacak cilt ve saç bakımı istenen kusursuzluğa ulaşmada bir engel olabilir. 3-4 hafta öncesinden düzenli bir şekilde bakıma başlamak işleri kolaylaştırır ve her şeyi muhteşem kılar. Kaynak: Hürriyet / Kelebek

ARKADAŞINA GÖNDER
Gelin saçı yaptırırken dikkat etmeniz gereken 7 şey!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA