Marmaris’in Yanan Ciğerlerine 2 Milyon Tohum Ekildi

Giriş Tarihi: 21.2.2015 11:08
Marmaris’in Yanan Ciğerlerine 2 Milyon Tohum Ekildi
’nın Marmaris ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü, 2014 Ekim ayında Beldibi’ndeki ormanlık alanda meydana gelen yangının ardından ,yanan alanda tohum ekimi gerçekleştirdi.
Marmaris’in Beldibi Mahallesi Gökbel Mevkii’ndeki ormanlık alanda 19 Ekim 2014 tarihinde çıkan yangının zarar verdiği 44 hektarlık milli park alanı için çalışma başlatıldı. Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü bu alanı eski haline getirebilmek için “bir avuç tohum at Marmaris’e hayat kat” kampanyası başlattı. Tohumlama etkinliği ile ilgili yanan alanda tören gerçekleştirildi.
Tören öncesinde sahayı Kaymakam Celalettin Yüksel’le gezen Marmaris Orman İşletme Müdürü Hakan Zeybek, Yüksel’e orman işletme müdürlüğü olarak yangının ardından alanda yapılan iyileştirme çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Düzenlenen törende konuşan Marmaris Orman İşletme Müdürü Hakan Zeybek, “ Geçen yıl Ekim ayında meydana gelen yangında ilçemizin ciğerleri hasar görmüştü. Yaptığımız temizlik çalışmaları sonrası alanın tekrar ağaçlandırılması için bir avuç tohum at, Marmaris’e hayat kat sloganıyla çağrıda bulunduk. Elimizde bulunan 3 milyon Kızılçam ağacı tohumlarını sizleri desteğiyle yanan alanlara atacağız. Dünya’nın İncisi olarak kabul edilen ve yeşili ile mavinin her tonunun bulunduğu Marmaris’e herkesin sahip çıkmasını istiyoruz. Yapacağımız gençleştirme, tohumlama ve fidan dikimleri geleceklerimize miras olarak kalacaktır. Desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.
Zeybek’in ardından sözü Kaymakam Celalettin Yüksel aldı. Yüksel yanan ormanlık alanın söndürme çalışmalarında tüm Marmaris’in birlik olduğunu hatırlattı.
1.5 MİLYON TOHUM EKİLDİ
Törenin ardından Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel’in öncülüğünde tohum ekme etkinliği gerçekleşti. Etkinliğe Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Aksaz Deniz Üssü Komutanı Tuğamiral Gökhan Polat, İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Marmaris PTT Müdürü Seher Uslu, Muğla Esnaf Sanatkârlar Birliği ve Marmaris Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Hasan Engin, MHP İlçe Başkanı Kemal Kalemci, Türk Chopper Marmaris Motosiklet Grubu, sivil toplum örgütleri, dernek ve oda temsilcileri yanı sıra ilköğretim okulu öğrencisi olmak üzere yaklaşık 500 kişi katıldı.
Açılan stantlarda katılımcılara su, ayran, meyve suyu ve kek ikram edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marmaris’in Yanan Ciğerlerine 2 Milyon Tohum Ekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN