Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bodrum’un Altyapısı Yenileniyor

Giriş Tarihi: 23.2.2015 10:48
Bodrum’un Altyapısı Yenileniyor
Yeni bir yapılanma içerisine giren Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ), Bodrum yarımadasının alt yapısını yeniliyor. İlçenin birçok bölgesinde çalışmalarına devam eden MUSKİ ekipleri, yaklaşan turizm sezonunda yarımadada alt yapı sorunu yaşanmaması için çalışmalarını hızlandırdı.
İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR
Bodrum’da Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından bakım ve onarım çalışmalarının sona ermek üzere olan içme suyu hattı yapımının yanı sıra MUSKİ ekipleri ilçenin birçok yerinde içme suyu hatlarını yeniliyor. Bu kapsamda son olarak Akyarlar mevkiinde bulunan ve daha önce büyük problemlerin yaşandığı Güney isale hattındaki birbuçuk kilometre uzunluğundaki plastik borular, çelik borularla değiştiriliyor. Ayrıca, Bodrum, Konacık, Bitez, Ortakent ve Turgutreis bölgelerini besleyen Güney isale hattının 2 kilometrelik bölümünün de yenileme çalışmaları devam ediyor.
HALKA DAHA SAĞLIKLI SU VERİLİYOR
MUSKİ ekipleri içme suyu hatlarını yenilemenin yanı sıra branşman çalışmalarına da devam ediyor. Ekipler, içme suyunun evlere aktarılmasında kullanılan borular için uygulanan branşman çalışmalarıyla vatandaşlara temiz içme suyu sağlıyor. Güvercinlik tesisi hattında yer alan bölgelerde çelik boruların değişimleri tamamlanırken Torba mevkiinde bulunan ana içme suyu deposunun branşman çalışmaları yapılarak çelik boruları yenilendi.
ÜLGEN: “BODRUM BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”
Bodrum’un Türkiye turizmi açısından çok önemli bir yerde olduğunu belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, yaklaşan turizm sezonu öncesi ilçenin tüm alt yapı eksiklerini gidermek için çalıştıklarını belirtti. Bodrum’da ki içme suyu hattı yapımının son aşamaya geldiğini vurgulayan Ülgen, “MUSKİ olarak Bodrum’da yapılan içme suyu hattı yenileme çalışmalarında halkımızı mağdur etmedik. Ekiplerimiz bu doğrultuda çok özverili bir şekilde çalıştı. Bodrum halkını mağdur etmediysek bundan sonraki çalışmalarımızı da aynı duyarlılık içerisinde yürüteceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bodrum’un Altyapısı Yenileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN