Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avusturyalı Maceraperest, Suriyeli Çocuklar Ve Şehitler İçin 20 Ülke Dolaştı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Avusturyalı Maceraperest, Suriyeli Çocuklar Ve Şehitler İçin 20 Ülke Dolaştı
Avusturyalı maceraperest Huw Kingston, Suriye’de kötü durumda olan çocuklara maddi destekte bulunmak ve şehitler için, Çanakkale’den kanoyla yola çıkarak 20 ülke dolaştı.
Huw Kingston (51), 11 ay önce Çanakkale’den kanoyla yolculuğa başladı. Kingston, Ege Denizi ve Akdeniz’i geçerek, İtalya’ya ulaştı. Daha sonra Fransa’ya geçerek Mont Blanc Dağı’na tırmanan Kingston, buradan bisikletle İspanya’ya, kanoyla da Fas’a gitti. Tunus’tan motorlu ve kürekli tekneyle Yunanistan’a gelen Kingston, motor arıza yapınca yoluna kürekle devam ederek, dün Marmaris’e geldi. Kingston, 24 Nisan sabahı Çanakkale’de düzenlenecek Anzak ayinine yetişmek için bu sabah kanoyla tekrar yola çıktı.
ORGANİZASYONUN GELİRİ SURİYELİ ÇOCUKLARA
Huw Kingston, dünya çapında bir organizasyon olan ’Save the Children’ (Çocukları Kurtar) isimli vakfa destek verdiğini hatırlatarak, fonda biriken 70 bin Euro’yu Suriye’de iç savaş nedeniyle kötü durumda olan çocuklara bağışladığını açıkladı.
1 YILDA 20 ÜLKE GEZİP 15 BİN KİLOMETRE YAPTI
Yolculuk ile ilgili bil veren Huw Kingston, bir yılda 20 ülke gezip 15 bin kilometre yol yaptığını anlattı. Kingston, “Türk, Alman, İngiliz ve Avusturyalıların katıldığı tarihteki çok kötü olan o savaşta şehit olan askerlerin anısına bu yolculuğa çıktım. Diğer bir amacım da iç savaşın yaşandığı Suriye’de kötü durumda olan çocuklara yardım etmek, savaşın karşısında durmaktır. Geçen yıl 26 Nisan’da Çanakkale’de başladığım tur 24 Nisan’da yani tam bir yıl sonra Anzak ayini ile sona erecek” dedi.
Kingston açıklamasında, “Atatürk’ün bir sözü var, ‘Artık Anzaklar da bizim birer evladımız’. Bu sözü her Avustralyalı bilir” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avusturyalı Maceraperest, Suriyeli Çocuklar Ve Şehitler İçin 20 Ülke Dolaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN