Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı 2023 Hedeflerini Anlattı

Giriş Tarihi: 29.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı 2023 Hedeflerini Anlattı
Bodrum Ak Parti İlçe teşkilatı düzenlediği toplantıda Bodrum’un 2023 hedeflerini anlattı. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Bodrum İlçe Başkan Yardımcısı Adil Ülgen’in, BODTO Konferans salonundaki sunumuna, çok sayıda partili katıldı. Yerel yönetimlerin ikinci yılında Bodrum’u ve ’yı masaya yatıran Ülgen, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Programı, AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, Ak Parti İlçe Başkanı Çiğden Demiralp, İlçe Yönetim kurulu üyeleri, çevre ilçelerden gelen Ak Parti teşkilatları ve Ak Parti milletvekili aday adaylarından bazıları da toplantıya katıldı. Ak Parti İl Başkanı İhsan Küreci, "Böyle bir program hazırlayan ilçe teşkilatımıza ve ilçe başkanımız Çiğdem Demiralp’e teşekkür ediyorum" dedi.
Bodrum Ticaret Odası Toplantı salonunda gerçekleşen sunumda, Muğla’nın Büyükşehir statüsüne geçtikten sonra, Belde belediyelerinin kapandığını hatırlatan Adil Ülgen, belediyelere yeni teşkilatlanma için bir zaman vermek gerektiğini hatırlatarak, "Seçmen Bodrum Belediyesine % 50’li Büyükşehir Belediyesine %60’lı oranlarla destek verdi. Bu iradeye saygılı olmak gerekiyordu. Seçmen AK Parti’ye ’Sen dersine çalış’ dedi. Bunu anlamak gerekiyordu. Tüm bu nedenlerle bir yıl kredi verdik. Ama 2. yılın heba edilmesini istemediğimiz için artık yerel yönetime ayna tutmaya ve çözüm önermeye başlıyoruz” dedi.
Hizmet Belediyeciliği (Kentsel Altyapı),Kültür Belediyeciliği, Çevreci Belediyecilik, Sosyal Belediyecilik, Demokratik Belediyecilik başlıkları altında Bodrum’un içinde bulunduğu durumu görüntüler eşliğinde doyurucu bir anlatımla sunan Adil Ülgen, ’Bu kötü durumdan çıkış var mı?’ diye sordu. En fazla 4-5 yıl içinde tüm göstergelerin olumluya çevrilebileceğini kaydeden Adil Ülgen, bunun için Bodrum’u Cumhuriyetimizin 100. yılına hazırlama adlı bir program önerdi. Ülgen, Bu programın alt başlıklarını da şöyle sıraladı.
Ülgen yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Bodrum’a çevre ile uyumlu çağdaş, aydınlık, yeni bir gelecek sunuyoruz. Ürettiğimiz her fikir, söylediğimiz her söz, geliştirdiğimiz her proje Bodrum’un doğal çevre ile tarihi mirasla uyumunu gözeterek modernleşmesini sağlamaya dönüktür. Bodrum farklı bir biçimde kentsel dönüşümü yaşaması gerekiyor. Aslında dönüştürülen binalar değildir, çünkü binalar yıkılıyor yenileri yapılıyor. Dönüştürülen insandır, hayattır, zihniyettir. Bodrum’un uzun soluklu bir gelecek planlamasına ihtiyacı var. Bodrum’un sorunlarını yeni bir siyaset, yeni bir akıl, yeni bir gelecek ve toplum tasavvuru ile ele alıyoruz. O nedenle Bodrum’un kültürünü, ruhunu, yaşam tarzını bilen herkesi bu planlamaya katmak istiyoruz. Siyasete de ideolojik benzeşme aramadan buluşmayı öneriyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı 2023 Hedeflerini Anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN