İmam Hatip Okulları Arapça Bilgi Yarışması

Giriş Tarihi: 6.4.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:36
İmam Hatip Okulları Arapça Bilgi Yarışması
Menteşe Anadolu İmam Hatip Lisesi, Marmaris İmam Hatip Lisesi, Köyceğiz İmam Hatip Lisesi, Dalaman İmam Hatip Lisesi ve Fethiye Kız ve Erkek Anadolu İmam hatip lisesi öğrencileri Marmaris’te düzenlenen Arapça bilgi, şiir ve metin canlandırma yarışmasında bir araya geldiler.
Yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, İl Müftüsü Abdurrahman Koçaklar, Ak Parti Milletvekili Aday adayı Cavit Okur, Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Ula, Marmaris ve Datça Müftüleri, Din Eğitiminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Okul Müdürleri, öğrenciler veliler katıldı.
Arapça Bilgi yarışmasında Menteşe Anadolu İmam Hatip Lisesi 1., Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi 2., ve Köyceğiz Anadolu İmam Hatip Lisesi 3. oldu. Arapça Şiir okuma yarışmasında Fethiye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 1., Dalaman İmam Hatip Lisesi 2., ve Fethiye Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi 3.oldu. Arapça Metin canlandırma yarışmasında Fethiye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi 1. oldu. İl Milli eğitim Müdürü Tamer Kırbaş yaptığı açıklamada; “Türkiye Genelinde 6.sı düzenlenen Arapça Bilgi, şiir ve metin yarışması hayırlı olsun. Bu tür yarışmalar İmam Hatip Öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini sergilediği güzel bir etkinlik. Kural gereği sıralama yapmak zorunda olduğumuz için sıralamaya soktuk. Tüm öğrencilerimizi kutluyorum’” dedi.
İl Müftüsü Abdurrahman Koçaklar, önemli olanın gençlerin cesaretini göstermesi ve verdiği emek olduğunu söylerken, yarışmaya katılan öğrencileri kutladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmam Hatip Okulları Arapça Bilgi Yarışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN