Marmaris’te Damlaya Damlaya Göl Olacak

Giriş Tarihi: 8.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 21:04
Marmaris’te Damlaya Damlaya Göl Olacak
Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği ve Muğla Üniversitesi ortaklığında Çoşku eğitim kurumları iştirakinde hazırlanan proje kapsamında, engelli bireylerin, belirli alan dışına çıkması durumunda data veri takibi ve uzaktan kontrol edilebilen “Akıllı Can Melek” projesinin kapsamında Marmaris’te kampanya başlatıldı.
Kampanya çerçevesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla yöresinde yaşayan yabancıların dayanışma derneği başkanı Halil Karanfiloğlu, MSKÜ CBS & Uzal Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, Coşku eğitim kurumları Müdürü Eylem Tan ve BluePort AVM Halkla İlişkiler sorumlusu Gülçin Yenipazar Özkan’ın katıldığı toplantıda, kampanya basına tanıtıldı. Kampanyada, vatandaşların yaptıkları alışverişlerde geriye almadıkları 1 kuruşlar, işletmelerce toplanıp, akıllı can melek projesine aktarılacak.
Yapılan kampanya tanıtımında konuşan Rektör Harmandar; “Biliyorsunuz bir kuruş deyip geçmemek lazım damlaya damlaya göl olur. Bunu da engellisine duyarlı Marmaris’ten başlatmayı uygun gördük. Üniversite olarak bilimsel çalışmalarımızı engellinin yararına kullanmak istiyoruz. Muğla’dan bir dünya engelli projesi çıkarmak istiyoruz. Tüm işletmelerin bu projeye destek vermesini bekliyoruz.” dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marmaris’te Damlaya Damlaya Göl Olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN