Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fethiye’de Öğrencilere Uygulamalı Trafik Eğitimi

Giriş Tarihi: 6.5.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:05
Fethiye’de Öğrencilere Uygulamalı Trafik Eğitimi
Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği’nce Fethiye’de ki okulların 4. ve 5. sınıfı öğrencilerine Trafik Eğitim Parkında Trafik Denetleme Amiri Başkomiser Nuri Çınaklı tarafından yaya ve araç trafiğinde uyulması gereken davranışlar anlatıldı.
Öğrencilerin sorularının da cevaplandırıldığı etkinlikte öğrencilerin hangi trafik kurallarına uyacakları konusunda bilgiler verildi. Trafik eğitim parkında da öğrencilere uygulamalı olarak elektrikli bisikletler üzerinde Trafik kuralları gösterildi. Bu etkinliğin öğrenciler tarafından çok yararlı olduğunu belirten Karaçulha İlk Okulu öğretmeni Şirin Yungucu,” Trafik haftası nedeni ile öğrencilerimize yönelik yapılan bu eğitim çok faydalı olacaktır. Tüm emniyet personeline çok teşekkür ediyorum” dedi. 3–12 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Trafik Haftası nedeni ile ilçemizdeki okullarımızın 4. ve 5. sınıfları öğrencilerine Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Amirliği olarak trafik eğitimi verildiğini belirten Trafik Denetleme Amiri Başkomiser Nuri Çınaklı, öğrencilere trafik kuralları ve işaretleri ile toplum nezdinde uyulması gereken kurallarla ilgili bilgiler verildiğini ifade etti.
Ufak yaşta çocuklara trafik kurallarının anlatılmasının çok doğru bir düşünce olduğunu belirten Çınaklı, “Şimdi küçük gibi görünen bu öğrencilerimiz ileride büyüyüp trafiğe çıkacaklar. Şimdiden trafik kurallarını öğrenmeleri durumunda büyüyünce zorluk çekmezler. Biz Fethiye Emniyet Müdürlüğü olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız ortak çalışma sonrası ilçemizdeki 4. ve 5. sınıf öğrencilerine toplam bir ay boyunca eğitimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye’de Öğrencilere Uygulamalı Trafik Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN