Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bodrum’da Okul Deposu İnteraktif Kütüphane Oldu

Giriş Tarihi: 28.5.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 29.5.2015 00:21
Bodrum’da Okul Deposu İnteraktif Kütüphane Oldu
’nın Bodrum ilçesinde 0-9 yaş grubu çocukları ve velilerini gün içinde bir araya getirecek olan Konacık Cahit Özvezneci İlkokulu interakfit çocuk kütüphanesi ve eğitim atölyesi açıldı.
Önceden okulun deposu olarak kullanılan bölümünün düzenlenerek interakfit çocuk kütüphanesi ve eğitim atölyesi haline dönüştürüldüğü yerin açılışına Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü emin Geçin’de katılırken, okul idaresi ile birlikte açılışı yapılan atölyenin eğitim öncesi dönemde çocuklara çok faydası olacağını ifade eden Emin Geçin, "Velilerimiz çocuklarıyla buraya gelerek hoş vakit geçirecekler. Buranın daha evveliyatını da bildiğimiz için geldiğimiz nokta takdir edilecek bir nokta. Hayırlı olsun” dedi.
Projenin mimarı olan okulun müdür yardımcısı Latife Dağcı bu atölyenin Muğla genelinde bir ilk olduğunu belirterek, "Bu benim uzun zamandır üzerinde çalıştığım bir projeydi. Kısmet bugüneymiş. İstanbul’da gördüğüm bir uygulamaydı. Bildiğim kadarıyla Bodrum hatta Muğla’da hiç yok. İnteraktif çocuk kütüphanesi çocuklara kitap okuma alışkanlığını sevdirmeyi amaçlıyor. Burada öğretmen yok sadece veliler var. Çocuklarımız ve velileri keyifli zaman geçirecekler. Burada 5 duyuya hitap eden çalışmalar yapacaklar” dedi.
Dağcı, çocukları bilgisayar başından uzaklaştırarak biraz daha anne ve babalarıyla birlikte vakit geçirmelerini istediklerini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bodrum’da Okul Deposu İnteraktif Kütüphane Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN