Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş Üzerinde Sanat

Giriş Tarihi: 23.6.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 21:51
İş Üzerinde Sanat
Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri Kübra Yarar ile Can Temizgezek tarafından kurulan "İş Üzerinde Sanat Atölyesi" kapılarını “doğa içinde” sanatseverlere açtı.
Gümüşlük’ten Yalıkavak istikametine giderken sahil yolunda bulunan İş üzerinde Sanat Atölyesi’nde gerçekleştirilen açılış kokteyline, Can-Kübra ikilisinin yakınları, sanatçı arkadaşları ile çok sayıda davetli katıldı.
Kültür-sanat dünyasına taptaze bir nefes aldırmayı planladıklarının altını çizen sanatçı Kübra Yarar; " Biz kimiz ve sanatı niçin yapıyoruz? Bize bir sanat tarihi anlatılıyor, akademik eğitimler veriliyor. Ama 1990 yılından sonra sanki bu tarih yazılmıyor gibi davranılıyor ve bize de böyle öğretiliyor. Burayı atölye haline getirmekteki amacımız kendimizi keşfetmekti.
Biz bu işi niçin yapıyoruz? Varlık amacımız ne? Varmak istediğimiz noktalar? Ve buradan ne gibi eserler çıkacak? İşte bu sorular ile meydana çıktı İş Üzerinde Sanat.
Burası bizim için bir üretim hane olacak ve şu anda dünyanın her yerinden sanatçılar ile görüşme yapmaktayız. Bu işi ciddiye alan herkese bu kapı açık. Büyük bir sinerji üreterek burada yeni işler yapıp, yeni oluşacak eserlerin altına imza atabiliriz. Amacımız aslında çok basit; sanat tarihine bir taş veya bir tuğla koyabilirsek ne mutlu bizlere” dedi.
İŞ ÜZERİNDE SANAT ’TA NELER YAPILABİLİR
Sadece plastik sanatlar değil de sanatın her yönüne atölyemiz açık diyerek açıklamada bulunan Sanatçı Can Temizgezek ise ; “Burada radyo programı da yapılabilir, bir sitcom da yazılabilir. Tiyatro oyunu da çıkabilir mesela, biz her şeye açığız ve çalışmalara başlayan senarist arkadaşlarımızda var. İstanbul’da çalışan sağlam projelerde yer almış arkadaşlarımızla üretebildiğimiz her şeyi İş Üzerinde Sanat’ta hayata geçireceğiz. Fakat burada önemli olan kaliteyi düşürmeden iyi eserler meydana çıkarabilmektir. Hepsini bir özveri ile yaparak yoğurarak burayı çok güzel bir hale getireceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş Üzerinde Sanat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN