Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lılar Yüzüyor

Giriş Tarihi: 7.7.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Muğlalılar Yüzüyor
4 ay önce hizmete giren Kapalı Yüzme Havuzu bir rekora imza attı. Açılışının üstünden kısa bir süre geçmesine rağmen 4 ayda 5085 kişinin yüzme havuzundan faydalandığı belirtildi. 6-16 yaş çocuk ve gençlerin yaz dönemi ile yüzme kurslarına da başladığı havuzda haftanın 2’şer günü bayan ve erkek yetişkinlere de yüzme imkânı sağlanıyor.
Alınan istatistiki verilerin Muğla’da bir yüzme havuzunun ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkardığını söyleyen Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, tesisin doğalgaz başta olmak üzere ısıtma, soğutma, temizlik ve enerji giderleri gibi giderler başta olmak üzere aylık 60-70 bin lira civarında gideri olduğunu belirterek, “Bakanlığımızın ve Genel Müdürlüğümüzün talimatları ile tüm Türkiye’de havuzlardan ücret alınıyor. Biz bunu en alt düzeyde tutarak uyguluyoruz. Bununla beraber yine bakanlığımızca belirlenen havuz ve tesislerimizden ücretsiz yararlanabilecek kişiler de var. Biz engelliler ve yardıma muhtaç olan vatandaşlarımız için elimizden geldiğince tespitler yaparak çocuklarımızı, gençlerimizi, vatandaşlarımızı bu imkânlardan yararlandırmaya çalışıyoruz” dedi.
Havuzun her gün alınan numunelerle Sağlık Bakanlığı onaylı kuruluşlara test ettirildiğini söyleyen Çeker, havuz suyu analiz raporlarını her hafta düzenli olarak bizzat kendisinin kontrol ettiğini söyledi.
Gösterilen çaba ve çalışma ile özellikle havuzda koli form bakteri üretiminin % sıfır olduğunu belirten Çeker, “Analiz raporlarını resmi sitemizde ve havuz girişinde de anında yayınlıyoruz. Bu konuda Türkiye’nin en temiz en güvenilir havuzlarından birisini sahibiz diyebiliriz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muğlalılar Yüzüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN