Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Saatcı, Üç Dosyadan Yargılanacak

Giriş Tarihi: 21.7.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Başkan Saatcı, Üç Dosyadan Yargılanacak
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, 2009 yılından itibaren failleri tespit edilememesine rağmen Fethiye gündemini meşgul eden ve İçişleri Bakanlığının müfettiş göndererek incelettiği dosyaya yargılama izni verildiğini belirtti.
Sadece 3 madde için yargılama izni verildiğini belirten Başkan Saatcı,bunlarında,Cafe Geniş, eski Rafet Restaurant ve Çalış’ta bulunan Yörük Çadırını kapsadığını ifade etti. Saacı, “Şeriatın kestiği parmak acımaz, meclis üyesi arkadaşlarımla gider hesabını veririz. Peki ama ben ve arkadaşlarımla ilgili bu kadar mesnetsiz, içinde belden aşağı ifadelerde bulunan bu iddiaları, çamurları atanlarla ilgili acaba devletimiz ne yaptı? Biz de 3 yıl önce, bu 5-6 kişi için suç duyurusunda bulunduk. Devletimiz ve hukuk sistemimiz bunlarla ilgili ne yaptı öğrenmek istiyoruz ve Fethiye kamuoyu ile bunu paylaşıyoruz” dedi.
Başkan Saatcı , 35-40 tane maddeden sadece üçü için karar verildiğini açıklayan Başkan Saatcı, “Dağ fare doğurdu. Soruşturmaya konu olan yerlerin biri, 1960 yılında yapılan ve Fethiye’nin o zaman tek restaurantı olan Rafet Restaurant. Diğeri Cafe Geniş. Sonuncusu da, dürüp devenin üzerine yüklediğin zaman yok olan Yörük çadırı. Bunlar kaçak inşaat oluyor ama bize isnat edilen suçları ortaya atanlarla ilgili hiçbir şey yapılmıyor. Biz Allah’a şükür zimmetimize para geçirmek, suiistimal, ihaleye fesat karıştırmak gibi Fethiyelilerin yüzüne bakamayacağımız işlerle suçlanmıyoruz. Öyle olsa zaten kendimiz bırakır gideriz. Fethiye’yi de terk ederiz. Bunlar bizim için şeref madalyasıdır. Ama bu şerefsizlerle ilgili adliyeden veya içişleri bakanlığından en kısa zamanda sonuç beklemek doğal hakkımızdır” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Saatcı, Üç Dosyadan Yargılanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN