Gemi Mürettebatından Sığınmacılara Destek

Giriş Tarihi: 2.10.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 16:52
Gemi Mürettebatından Sığınmacılara Destek
Belirli periyotlarla Bodrum’a yanaşan Mein Schiff-3 gemisinde çalışan personel, Bodrum Belediyesinin sığınmacılara yapmış olduğu yardım çalışmalarına destek verdi.
15 günde bir Bodrum’a gelen Tui Cruises firmasına ait Mein Schiff-3 gemisinin personeli Bodrum sokaklarında gezerken rastladıkları sığınmacılara yardım etmek istedi. Bunun üzerine Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal İşler Birimiyle iletişime geçen acente yetkilisi Emrah Ersoy, gemi personelinin yardım talebini yetkililere bildirdi.
Bodrum Belediyesi personeli, Kumbahçe’deki Bodrum Gemi Yanaşma İskelesinde gemi mürettebatı ve acente yetkilileriyle buluşarak, yapılan alışverişlerin sevkini sağladı.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Koordinatörü Mükerrem Uyar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülizar Akbay ve Sosyal İşler Birimi Sorumlusu Osman Gökmen ile Sosyal İşler Birimi personellerinden oluşan ekip, Bodrum sokaklarındaki özellikle çocuklu mültecileri bularak yapılan yardımların dağıtımını yaptı.
İsteyen her vatandaş, Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım talebinde bulunabiliyor. Özellikle çocuk bezi, pastörize süt, ambalajlı yiyecek, su gibi dayanıklı tüketim ürünleri kabul eden birime ayrıca giyim ve battaniye gibi kışlık ürün yardımında da bulunulabiliyor. Yapılan yardımların sevkini ve dağıtımını üstlenen Bodrum Belediyesi, yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşımını sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gemi Mürettebatından Sığınmacılara Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN