Dalaman’da Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Sürüyor

Giriş Tarihi: 19.10.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 19.10.2015 10:28
Dalaman’da Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Sürüyor
12-18 Ekim 2015 tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Dalaman’da düzenlenen çeşitli spor faaliyetleri eşliğinde kutlandı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri Dalaman’da bisiklet binme ve ardından bisiklet gezisi düzenlendi.
Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz “ İlçemizde amatör sporların gelişmesi için her türlü etkinliğe destek veriyoruz ve devam da edeceğiz. İlçemizde Bisiklet turizmini geliştirmek için her türlü faaliyetin yanında olacağız. Çevre bilincinin geliştiği son yıllarda çevre dostu hem ulaşım hemde spor aracı olan bisiklete binmeyi halkımızı davet ediyorum” Dedi.
Dalaman Gençlik Hizmetleri ve spor ilçe Müdürü Saniye Uyar Kırık “ Farklı yaşlarda bisikletçiler sabah dalaman cumhuriyet meydanın da biraraya geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra hürpedal bisiklet topluluğu üyeleri ve katılımcı diğer bisikletçiler ile birlikte dalamanın ana caddelerinden pedalladılar. Ardından ilçemiz şerefler mahallesinden geçerek Ayten koyuna ulaşıldı. Düzenlenen faaliyete her yaştan spora ilgisi olan kişilerin yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı. Yeni bisiklete binmeyi öğrenmek ve bunu yaşamının bir parçası yapmak isteyen kişilerin yardım talepleri bizi çok mutlu etti. Sağlıklı yaşam için spor etkinliklerimiz devam edecektir. Hürpedal Bisiklet Topluluğuna çok teşekkür ederim” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dalaman’da Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN