Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulaşımda Dönüşüm Dalyan’da Başladı

Giriş Tarihi: 20.10.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 12:05
Ulaşımda Dönüşüm Dalyan’da Başladı
Büyükşehir Belediyesi ulaşımda vatandaşların daha konforlu, daha rahat seyahati için ve bütün araçların Büyükşehir sistemine entegresi amacı ile başlattığı dönüşüm çalışmalarına Ortaca ilçesinde devam etti.
Dalyan Minibüs Kooperatifi seferlerini artık 22 modern, konforlu, engelli rampalı araçla Muğla Büyükşehir Belediyesi Özel Denetimli Halk Otobüsü olarak gerçekleştirecek. Modern araçlarla hizmet verecek olmalarının gururunu yaşadıklarını belirten Dalyan Kooperatif Başkanı Adnan Aydın; ‘‘Bugünden itibaren 22 adet yeni ve modern araç ile hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Araçlarımız engelli vatandaşlarımızın rahatça seyahat edebilmelerini sağlıyor. Tüm araçlarımızda kent kart ve kamera sistemi mevcut. Halkımıza modern araçlar ile hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz’’ dedi.
Dalyan Cumhuriyet meydanında düzenlenen araçların tanıtımında konuşan Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik; ‘’Bu hizmet ile Dalyan’ın ne kadar çağdaş bir kimliğe sahip olduğunu göstereceksiniz. Gerçekten sizleri ve araçları görünce ciddi şekilde mutlu oldum. Sizler ekmeğinize sahip çıktınız. Beraber kazanma bilincini, ortaklaşa ekmek kazanmayı insanlarımıza gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Kazasız, belasız hayırlı yolculuklar dilerim’’ dedi.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise; ‘’Kooperatif Başkanıma ve değerli üyelerine çok teşekkür ediyorum. Ulaşım Daire Başkanımıza ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. 1 yıldır bu dönüşümün esnafımızın yararına olduğunu, bunu yaptıkları takdirde gelecek ile ilgili önemli bir avantaj sağlayacaklarını anlatmaya çalıştık. Ulaşım ile ilgili bütün görev ve yetki Büyükşehir’e verilmiş, ben herkese çağdaş ve belli bir kesime de ücretsiz hizmet vermek durumundayım. Daha öncede söylemiştik bu dönüşümü şoför esnafımız ile beraber yapacağız. Bunun için çaba sarf ediyoruz. Geldiğimiz noktada Yatağan’ın dönüşümünü sağladık. Yatağan’da 104 araç, 26 araca dönüştü. Ortalama 4 şoför arkadaşımız 1 araçta ortak olarak bir araya geldiler. Dalyan’da ise 44 araç 22’i araca dönüştü. Siz yaptığınız bu öncülük ile diğer kooperatiflere doğru yolu göstermiş oldunuz’’ diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşımda Dönüşüm Dalyan’da Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN