Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mükerrem Selen Soyder

Yanya göçmeni bir ailenin tek çocuğu olarak 26 Aralık 1986 tarihinde İzmir Alsancak'ta dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi (Selma Yiğitalp Lisesi) İzmir'de bitirdi. Soyder halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih Bölümü'nde okuyor.

2006 yılında Miss Mofel Of Turkey yarışmasında Türkiye'nin en iyi modeli seçildi ve Miss Bikini Of The Universe yarışmasında Çin Halk Cumhuriyetî'nde ülkemizi temsil etti. İlk 5'e giren Soyder, ülkemize "En iyi milli kostüm ödülü"nü de getirdi.

2007 yılında Star TV'nin düzenlediği ve 1200 kişinin başvurdugu Türkiye Güzellik Yarışması Miss Turkey'de Türkiye Güzeli seçildi ve Türkiye'yi Miss World 2007'de 106 ülkenin içinde Çin'in Sanya adasında temsil etti. İlk 5'e giremedi.

2007 yılında Vakko'nun modeli olan Soyder, daha sonra dil eğitimi için Kanada'ya gitti. 2009 yılında Türkiye'ye dönen Soyder, babasının isteği üzerine spikerlik kursuna yazıldı ve Star TV'de staj yapmaya başladı.

2010 yılında FOX TV'de yayınlanan Yer Gök Aşk dizisinde başrolde oynamaya başlamasıyla hayatı tamamen değişti. Canlandırdığı Toprak karakteriyle Lale Devri isimli diziye geçerek Türk dizi tarihinde bir ilki gerçekleştirdi.

Oyuncunun, rol arkadaşı Tolgahan Sayışman'la 2012'de başlayan ilişkisi halen devam ediyor.

BİZE ULAŞIN