Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Prof. Dr. Özcan, Rektörlük İçin Aday Oldu

Giriş Tarihi: 19.2.2015 16:28
Prof. Dr. Özcan, Rektörlük İçin Aday Oldu
Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Özcan, 26 Şubat’ta yapılacak rektörlük seçimleri için aday olduğunu açıkladı.
Rektör Prof. Dr. Nihat İnanç’ın istifasının ardından boşalan rektörlük için aday olduğunu belirten Prof. Dr. Osman Özcan, üniversitede birlikte çalıştığı öğretim üyelerinin büyük çoğunluğunun ortak eğilimi doğrultusunda bu kararı aldıklarını açıkladı. MŞÜ kuruluşundan bu yana enstitü müdürlüğü, dekanlık, rektör yardımcılığı gibi pek çok kademede görev aldığını hatırlatan Özcan, “Üniversitemiz kurulduğu günden bugüne hızlı bir gelişim gösterdi. Bu hızlı gelişimin ve özverili çalışmanın devam etmesi, akademik çevrelerdeki saygınlığın artırılması, toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik dinamiklerine yönelik fayda üretimin çeşitlendirilmesi adına çalışma yapacağız” dedi.
Üniversitenin 20 yıllık gelişim planını hazırlayan ekibin içinde görev aldığını dile getiren Özcan, “Şu an itibariyle hazırladığımız bu gelişim planı çerçevesinde öngörülen yol haritası doğrultusunda ilerliyoruz. 11 Eylül 2008 tarihinden itibaren fiilen çalışmalarına başlayan Muş Alparslan Üniversitesi, bugün itibariyle fiziki altyapısının büyük bir kısmını tamamlamış, bir kısmının çalışmaları ise devam etmektedir. Bu bağlamda, modern mimarisi ve teknolojik alt yapısıyla Kütüphane ve Bilgi İşlem Merkezi, Selçuklu mimarisi ile tasarlanmış merkezi kafeterya, geniş kullanım alanına sahip spor kompleksi tamamlanmış, kongre ve kültür merkezi ile uygulama oteli ise 2015 yılının sonu itibariyle tamamlanıp hizmete girecektir. Ayrıca üniversitemiz, bugün itibariyle 477 akademik, 222 idari olmak üzere toplamda 699 personelle hizmetlerini sürdürmektedir. Yakaladığımız bu ivmeyi hiçbir şekilde yavaşlatmadan, ihtiyaç dahilinde zamanın şartlarına uygun olarak gerekli revizyonları gerçekleştirerek, ekibimizle birlikte üniversitemizi hedeflediğimiz noktaya taşıyacağımıza söz veriyoruz. Akademik, idari personelimizin ve Muş halkının güvenine layık olma yönünde her türlü çabayı göstereceğiz. Muş Alparslan Üniversitesi, kurumsallığını sağlamış ve şimdiden geleneklerini oluşturmuş bir üniversite olarak kendisine yakışır, diğer üniversitelere de örneklik teşkil edecek şekilde bir seçim süreci yaşayacaktır. Bu sürecin üniversitemiz ve Muş’umuz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prof. Dr. Özcan, Rektörlük İçin Aday Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN