Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatih Cengiz, AK Parti’ye Adaylık Müracaatında Bulundu

Giriş Tarihi: 20.2.2015 18:18
Fatih Cengiz, AK Parti’ye Adaylık Müracaatında Bulundu
’ta bin 500 dolayında öğrenciye burs vererek takdir toplayan Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Cengiz, AK Parti Muş İl Başkanlığı’na gelerek adaylık müracaatında bulundu.
MUŞ TSO Yönetim Kurulu Başkan yardımcıları Özcan Sayılgan ve Şihmus Sinecem, yönetim kurulu üyeleri Mustafa Şentürk, Tacettin Yılmaz, Şahin Atılgan ve Erkan Yıldırak ile birlikte gelerek başvurusunu yapan Cengiz, partiye müracaat eden 49’uncu kişi oldu. Partililerin yoğun ilgisiyle karşılaşan ve başvuru dosyasını İl Başkanı Namık Ergün’e teslim eden Fatih Cengiz, milletvekili seçilmesi halinde 4 yıl süre ile maaşına el sürmeyeceğini belirterek; "Hepinizin malumu üzere kısa bir süre önce öğrencilere burs çalışması başlatmıştık. Bu kapsamda yaklaşık bin 500 öğrencimiz burs almaktadır. Eğer kısmet olur milletvekili seçilirsem 4 yıl boyunca maaşımı öğrencilere burs olarak vereceğim” dedi.
Muş Ticaret ve Sanayi Odası’nda 20 ay süre ile yönetim kurulu başkanlığı yaptığını belirten Cengiz, 4 yıldır Muş’ta vergi rekortmeni olduğunu söyledi. Ekonominin nasıl düzeleceğini, kalkınmanın nasıl olacağını çok iyi bildiğini belirten Cengiz, “En kısa sürede Muş’u sonuncu il olmaktan kurtaracağız. İş dünyasını Muş’ta yatırıma davet edeceğiz. İstihdam alanlarının oluşmasını sağlayacağız. Üreten ve kazanan bir gençlik profili oluşturacağız. Kentin işsizlik sorununu en asgariye indireceğiz” diye konuştu.
AK Parti’nin başlatmış olduğu çalışmalara katkı sağlamayı hedeflediklerini ve bu vesile ile Muş’a hizmet etmeyi arzuladıklarını belirten Cengiz, “25. Dönem Muş Milletvekili aday adayı olarak hizmet kervanına katılan herkese başarılar diliyorum. Allah hayırlısını nasip etsin” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih Cengiz, AK Parti’ye Adaylık Müracaatında Bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN