’ta ‘Uyuşturucuya Hayır’ Kampanyası

Giriş Tarihi: 26.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Muş’ta ‘Uyuşturucuya Hayır’ Kampanyası
Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından ‘Uyuşturucuya hayır’ imza kampanyası başlatıldı.
Muş’ta kısa süre önce kurulan Muş Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, imza kampanyası başlattı. Kampanyanın ilk gününde yaklaşık 3 bin imza topladıklarını belirten Muş Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bingöl, imza toplamaya devam edeceklerini söyledi. Amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu ifade eden Bingöl, “Yaklaşık olarak 3 ay önce dernek kurduk. Bu dernek ile özellikle madde bağımlısı gençlere ulaşmayı planladık. Bu bağlamda ilk olarak merkezde bulunan tüm mahallelerde gençlerle bir araya geldik. Kıraathanelerde toplantılar düzenleyerek gönüllü gençlerle derneğimizi güçlendirdik. Ziyaret ettiğimiz ve bir araya geldiğimiz gençlerin ortak amacı uyuşturucu maddeden uzak durulması oldu. Biz de bunun için ortak hareket edip üç ay içinde 4 bin gence ulaştık ve derdimizi anlattık. Hemen her gece bir kahvede toplanıp mahalle toplantıları düzenledik. Şimdi ise ‘Uyuşturucuya hayır’ kampanyası başlattık” dedi.
Muş merkezde çok sayıda madde bağımlısı gencin olduğunu ve bunun için aktif bir çalışma başlattıklarını kaydeden Bingöl, “Muş’ta madde bağımlısı sayısı her geçen gün artıyor. Bunun önüne geçilmezse bu ciddi rakamlara ulaşacaktır. Biz gençler olarak bu duruma savaş açtık ve yılmayacağız. Bunun için devlet büyüklerini yanımızda görmek istiyoruz. Ne yazık ki bu konuda duyarsızlık var. İl Sağlık Müdürümüz ve İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü’nün dışında kimse bizim derdimizi sormadı. Biz bu duruma üzülüyoruz. Merkezde tespit ettiğimiz madde bağımlısı gençlerin evlerini ziyaret ediyoruz ve kendi imkanlarımızla aileye destek vermeye çalışıyoruz. Keşke yanımızda bir yetkili olsa ve en azında madde bağımlısı gençlerin sorunlarını dinleseler, ama yok” diye konuştu.
Yoğun ilgin gören imza kampanyasına İl Sağlık Müdürü Dr. Serdar Türkoğlu ve çok sayıda üniversite öğrencisiyle birlikte vatandaşlar da destek verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muş’ta ‘Uyuşturucuya Hayır’ Kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN