Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savcının Şehit Edilmesine Tepki

Giriş Tarihi: 2.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:54
Savcının Şehit Edilmesine Tepki
’ta, adliye binası önünde toplanan Memur-Sen ve Muş Platformu üyeleri, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesine tepki gösterdi.
Adalet Sarayı önünde toplanan grup adına açıklama yapan Memur-Sen Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, ülkede güzel işler yapıldığı dönemlerde kanlı ellerin kurduğu karanlık planların devreye girdiğini söyledi. Saldırının barış, kardeşlik ve huzur ortamını bozmayacağını ifade eden Fehmi Kuzey Vurar, “Bu tür saldırıların amacı, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar bir ve beraber olan vatandaşlarımızın arasına nifak sokmak, ülkemizde kaos oluşturmaktır” dedi.
“Bir takım çevrelerin ise hain, kalleş, kahpece saldırıyı meşru göstermeye çalışması hiçbir şekilde kabul edilemez” diyen Vurar, şöyle konuştu:
“Bu terör saldırısını fırsat bilerek ülkemizde kaos yaşanmasını isteyenlere aziz milletimiz asla fırsat vermeyecektir. Bu tür hain saldırılar, bizlerin kardeşliğini asla zayıflatamayacaktır. Kardeşliğimizi bozmaya yönelik oynanan her oyunu aziz milletimiz sağduyusuyla bozacaktır. Diğer taraftan, arkasında gözü yaşlı ailesini ve milletimizi bırakan savcımıza yapılan saldırı, tüm detaylarıyla ele alınmalı, hain saldırının yaşanmasına neden olan tüm karanlık eller birer birer ortaya çıkarılmalıdır. Devletimiz saldırıyı yapan taşeron örgütün arkasındaki karanlık yüzleri ortaya çıkarma gücüne ve kudretine sahiptir. Yapılan hain saldırı adliye binalarındaki güvenlik zafiyetini gün yüzüne çıkarmıştır. Bununla ilgili teknolojinin tüm imkanlarının kullanılması ve adliyelere giriş ve çıkışlarla ilgili tüm kişilerin üstlerinin aranması için bir an önce gerekli yasal düzenlemenin yapılması gerekmektedir. Yeni hain saldırıların ve acıların yaşanmaması için Muş Platformu ve Memur-Sen olarak yasal düzenleme çıkarılıncaya kadar bu işin takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Muş Platformu sivil toplum kuruluşları olarak, terörün her türlüsünü şiddet ve nefretle kınıyor, Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.”
Yapılan açıklamanın ardından gruptakiler olaysız bir şekilde dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcının Şehit Edilmesine Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN