Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatma Zehra Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Estonya Yolcusu

Giriş Tarihi: 4.4.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:54
Fatma Zehra Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Estonya Yolcusu
’un Malazgirt Fatma Zehra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Erken Çocukluk Döneminde Bilim Eğitim Merkezlerinin Rolü ve Öneminin İncelenmesi” proje kapsamında öğrencilerini Estonya’ya gönderdi.
Erasmus Plus programı çerçevesinde 4-18 Nisan 2015 tarihleri arasında 8 öğrenci ve 3 öğretmen Estonya’ya giderek, Avrupada’ki eğitim deneyimi fırsatı yakalayacaklar. Fatma Zehra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yıldırım Türeli, bu projenin önemli olduğuna değinerek, “Kendi ülkemizle, oradaki eğitimi kıyaslayıp gelecekler. Türkiye’nin güzelliklerini görebilmek için yurt dışında, Avrupa’da kalmak buraların kıymetini daha iyi anlamamıza yardımcı olacaktır. Yurt dışında gittiğiniz bölgeleri iyi değerlendirin, tanıyın. Avrupa’da da olsa, başka ülkelerde olsa da ilim her yerde ilimdir. Mutlaka faydalanılmalıdır. Kötü taraflarını bir kenara bırakıp, faydalı olacak konuların alınması önemlidir" dedi.
Bu programın okullarına ve Malazgirt’e faydalı olmasını temenni ettiğini ifade eden Türeli, ”Estonya’nın başkenti Tallinn şehrinde 15 günlük bir eğitimden deneyimi yaşayacak öğretmen ve öğrencilerimiz dünyada sayıları önemli ölçüde artmakta olan bilim eğitim veren merkezlerin rolü ve önemini konu almakta ve bu merkezlerin ülkemizde eğitim sistemine olası etkilerini incelemektedir. Bu noktada projenin genel amacı iyi bir eğitim olmaksızın çağa uyum sağlamamanın mümkün olmadığı anlayışıyla ülkemizin bu bilgi çağına ayak uydurmasına katkı sağlamaktır. Proje sonunda çocukların öğrenme kalitesini arttırmak, onları öğrenmeye karşı istekli kılmak, araştırma yapmaya teşvik etmek, çocuklara okul öncesi dönemde doğal meraklarını kullanarak bilim ve bilimsel yöntemleri öğrenmelerini kolaylaştırmak olacaktır. Öğretmen ve öğrencilerimin yurt dışı tecrübesi yaşayarak burada yabancı kültürleri tanıması ve mesleki, günlük konuşma alanında dillerini geliştirmesi çok faydalı olacaktır. Ülkemizin eğitim sistemi ile iş olanaklarını gidecekleri ülke ile karşılaştırma imkânını sağlamak. Bilim eğitim merkezlerinin ülkemizde kurulmasına ve yayılmasına yeni bakış açılarının oluşmasına öncülük etmek olacaktır“ şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatma Zehra Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Estonya Yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN