’ta Kızlar Okullaştırılıyor

Giriş Tarihi: 7.4.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 15:01
’un Sungu beldesindeki Sungu Vakıfbank Kız Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) yöneticileri tarafından ikinci kademeye kazandırılan 4 kız öğrenci için ‘hoş geldin’ partisi düzenlendi.
2014-2015 eğitim öğretim yılının başladığı ilk günlerde kız çocuklarının okullaştırılması çalışmalarıyla dikkat çeken Sungu Vakıfbank Kız YBO, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kızların okullaştırılması için ailelerle sürekli görüşen ve ikna çalışması yapan Okul Müdürü Ercan Demir, Müdür Yardımcısı Esra Güden Dokuyucu ve Okul Hemşiresi Gülnihal Ünal ile birlikte Üçsırt ve Keçidere köylerinde alan taraması yaptı. Burada ikinci kademeye devam etmeyen Zeliha Demir, Narin Çakır, Beser Çakır ve Arzu Çağlayan’ın aileleriyle görüştü. Türkçe bilmeyen ailelerle Kürtçe iletişim kuran okul yöneticileri, aileleri ikna ederek 4 kızı okula kazandırmayı başardı.
Kızların eğitime kazandırılmasıyla birlikte yöneticiler, bu kez de kızlar için ‘hoş geldin partisi’ düzenledi. Okulda düzenlenen partiye Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şehmus Yentür, Milli Eğitim Şube müdürleri ile okul öğretmen ve öğrencileri katıldı. Partide kızlarla birlikte pasta kesen Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, okul yöneticilerine teşekkür etti. Kızların okullaştırılmasına büyük önem verildiğini ifade eden Arslan, “Sungu Vakıfbank Kız YBO yöneticilerimizin yaptıkları çalışma bizleri mutlu etmiştir. Daha önce ikinci kademeye hiç kız öğrenci göndermeyen Karameşe köyünde yaptıkları çalışmayla kızları eğitime kazandıran yöneticilerimiz, ikinci dönemde de bu çalışmalarına devam ettiler. Yapılan alan taraması ve ikna çalışmaları sonucunda Üçsırt ve Keçidere köylerinde 4 kız öğrenci tekrar eğitime kazandırıldı. Okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.
Sungu Vakıfbank Kız YBO Müdürü Ercan Demir ise, eğitim-öğretim yılının başından bu yana alan taramasına devam ettiklerini söyledi. Son olarak Üçsırt ve Keçidere köylerinde çalışma yaptıklarını ifade eden Ercan Demir, bu köylerden 4 öğrenciyi ikinci kademeye kazandırdıklarını belirterek; “Bu öğrencilerimizi eğitime kazandırdıktan sonra, onlar için parti düzenledik. Bu çalışmalarımız aralıksız devam edecek” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler ve davetliler müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muş’ta Kızlar Okullaştırılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN