’ta Gençlik Haftası Kutlamaları

Giriş Tarihi: 15.5.2015 18:48 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 06:54
Muş’ta Gençlik Haftası Kutlamaları
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında fotoğraf, resim, dikiş-nakış ve ebru çalışmalarının yer aldığı sergi açılışını yaptı.
Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Haftası’nı çeşitli etkinlikle kutlamaya başladı. Gençlik Haftası dolayısıyla Gençlik Merkezi hizmet binasında fotoğraf, resim, dikiş-nakış ve ebru çalışmalarının yer aldığı serginin açılışı yapıldı. Serginin açılışına Vali Yardımcısı Ali Sakar, Belediye Başkanı Feyat Asya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Şirin Karatekin, Muş Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş, gençlik liderleri, çalışmaları hazırlayan kursiyerler ve eğitmenler ile vatandaşlar katıldı. Serginin açılış kurdelesini kesen Vali Yardımcısı Sakar, “Biraz sonra sergimizde yer alan çalışmaları göreceğiz. Gençlik Haftası’nın öncelikle gençlerimize, sonra Muş’umuza ve ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını dilerim” dedi.
Sergide hem kendi çalışmalarına hem de öğrencilerinin çalışmalarına yer veren Resim Öğretmeni Aynur Karakuzu, “Burada Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan resim kursunda eğitmenlik yapmaktayım. Gençlik Haftası vesilesiyle açılan sergimizde birçok sanat dalı sergilenmektedir. Resim, ebru, folyo ve daha birçok sanat dalına ait eserlerin yer aldığı sergimize tüm Muş halkını bekliyoruz” diye konuştu.
Muş Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş ise, “15-19 Mayıs Gençlik Haftası vesilesiyle merkezimizde yıl boyunca yapılan eserlerin yer aldığı sergimizi açmış bulunmaktayız. Sergimiz 19 Mayıs’a kadar halkımızın ziyaretine açık bulunacaktır. Sergimizde şu anda 300’e yakın ürün sergilenmektedir. Bu çalışmalarda büyük emeği olan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze, gençlik liderlerimiz ve hocalarımıza teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.
Muş Gençlik Merkezi’nin iki katında yer alan sergiyi gezen katılımcılara meyve suyu ve pasta ikramında bulunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muş’ta Gençlik Haftası Kutlamaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN