Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ta Gençlik Haftası Nedeniyle Doğa Şenliği Yapıldı

Giriş Tarihi: 16.5.2015 18:48 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 23:28
Muş’ta Gençlik Haftası Nedeniyle Doğa Şenliği Yapıldı
’ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Haftası nedeniyle ‘Doğa Şenliği’ düzenledi. Şenliğe katılan gençler uçurtma uçurarak çeşitli yarışmalarla doyasıya eğlendi.
Muş’ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Rafting İl Temsilciliği ile Varto Kaymakamlığı işbirliğinde gençlere yönelik ‘Doğa Şenliği’ yapıldı. Varto İlçesine bağlı Tepe köyü mevkiinde gerçekleştirilen şenliğe İl Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Çetin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, Rafting İl Temsilcisi Şahin Şahin, Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri, gençlik liderleri ve çok sayıda gençler katıldı.
Uçurtma yarışması ile başlayan şenlik müzik dinletisi ile devam etti. Çuval, ip çekme, sandalye kapma ve çeşitli yarışmaların yapıldığı şenlikte gençler doyasıya eğlendi. Yarışmalarda dereceye giren gençleri sırasıyla tebrik eden Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Araştırmacısı Süreyya Yağlıoğlu, “Her yıl 19 Mayıs’ta Gençlik Spor bayramı nedeniyle yapılan 15- 20 Mayıs Tarihleri atasında Genlik Haftası nedeniyle burada bir şenlik yapıldı” dedi.
Gençlik liderlerinden olaşan komisyonun özverili çalışmalarına değinen Yağlıoğlu, “Herhangi bir sıkıntı yaşanmaması adına liderlerimiz bir komisyonla üzerine düşeni en iyi şekilde yaptı. Burada yaptığımız aktiviteler neticesinde yapılan yarışmalarda ferdi olarak dereceye giren gençlerimize çeşitli hediyeler verildi. Gelecek yıl daha mükemmel bir organizasyonla daha güzel bir şenlik yapmaya gayret edeceğiz. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz” dedi.
“GENÇLİK HAFTASI MUŞ’TA ŞENLİK HAVASINDA GEÇİYOR”
Muş’ta ilk defa ‘Gençlik Haftası’ etkinlikleri kapsamında doğa şenliği yapıldığını kaydeden Rafting İl Temsilcisi Şahin Şahin ise “Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Rafting İl Temsilciliği ile Varto Kaymakamlığımız işbirliğinde gençlere yönelik düzenlenen doğa şenliğinde birçok sosyal faaliyet yapıldı. Uçurtma, halat çekme, çuval ve sandalye kapma yarışmaları yapıldı. Bunun yanında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze ait müzik aracının sayesinde müzik dinletisi ile halaylar çekildi” dedi.
“ENGELLİ GENÇLER ŞENLİĞE RENK KATTI”
Şenliğe katılan Varto Özel Çağdaş Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri uçurtma uçurarak çeşitli yarışmalara katılmaları gençlerin yoğun ilgisi ile karşılandığını vurgulayan Şahin, “Şenlikte özellikle engelli gençlerimizin birçok yarışmaya katılarak hiçbir engeli tanımamaları ve doyasıya eğlenmeleri bizi çok mutlu etti. Gençlerimize yönelik yapılan yarışmalarda gerek engeli gerekse üniversiteli öğrencilerimize çeşitli hediyeler verildi. Gençlik Haftası’nın ruhuna uygun bir şenlik oldu. Bu güzel günü tüm gençlerimize yaşatan başta Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy Beye, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal ve ekibine, Varto Kaymakamımız Tahir Şahin, Varto İlçe Jandarma Komutanlığına, ayrıca katkıda bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürü Hayretin Çetin, İl AFAD Müdürü İbrahim Tanış, Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, KYK Muş İl Müdürlüğü’ne ve tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muş’ta Gençlik Haftası Nedeniyle Doğa Şenliği Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN