Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müftüsü Recep Uzun, Ramazan Ayı İçin Camiler Hazır

Giriş Tarihi: 17.6.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 17:15
Muş Müftüsü Recep Uzun, Ramazan Ayı İçin Camiler Hazır
İl Müftüsü Recep Uzun, Ramazan ayı dolayısıyla tüm camilerin bakım ve onarımdan geçirildiğini belirterek tüm camilerde sabah ve öğle hatimlerin okunacağını söyledi.
Muş Müftüsü Recep Uzun, Ramazan ayı dolayısıyla camilerde yapılan düzenlemeler ile ilgili bir açıklama yaptı. Tüm camilerin eksikliklerinin giderildiğini ve bakımlarının yapıldığını ifade eden Müftü Uzun, şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi son yıllarda Kutlu Doğum, Camiler haftalarında, Ramazan aylarında her sene birey, toplum, insanlık olarak kaybettiğimiz bir değeri ortaya çıkararak, bir tema çerçevesinde bazı konulara farkındalık getirmeye çalışıyoruz. Bu yıl Ramazan ayı temamız; ‘Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan Ve Her Zaman’, ‘Gelin Kendinize bir İyiliğiniz Olsun’, ‘Gelin Dünyaya Bir İyiliğiniz Dokunsun.’ Ramazan dolayısıyla Muş İlimizde Tüm Camilerimizin bakım ve temizliği tekrar gözden geçirildi.”
“RAMAZAN AYINA ÖZEL PROGRAMLAR YAPILDI”
Ramazan ayına özel programların yapıldığını kaydeden Müftü Uzun, “Ramazana özel programlar yapıldı. Bu çerçevede; Vatandaşlarımızın oruç ibadetlerini bir noksanlık gelmesin diye akşam ve sabah ezanları merkezi sistemden okunacaktır. Tüm ilçelere bir kısım köy ve kasabalarımıza özel irşat ekipleri gönderilecek. Selimiye ve Ulu Camide teravihler hatimle kılınacak. Tüm camilerimizde sabah, öğle hatimler okunacak. Teravih öncesi camilerimizde sohbetler yapılacak. Sivil toplum örgütleriyle irtibatlı olarak toplu iftar programları düzenlenecek. Tüm halkımıza saygıyla duyurulur. Hayırlı Ramazanlar dilerim” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muş Müftüsü Recep Uzun, Ramazan Ayı İçin Camiler Hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN