Kitap Kampanyasına Büyükşehirlerden Destek

Giriş Tarihi: 21.6.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:45
Kitap Kampanyasına Büyükşehirlerden Destek
’ta, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği tarafından başlatılan köy okulları için kitap kampanyasına büyük şehirlerden destek verildiği belirtildi.
Muş’ta kısa süre önce kurularak çeşitli faaliyetlerde bulunan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinin köy okulları için başlattığı kitap kampanyasına büyük şehirlerden destek verildi. Toplanan kitaplar Korkut İlçesine bağlı Gültepe, Kapılı ve Güneyik köyleri ile merkeze bağlı Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Kızılağaç beldesi, Akkonak ve Harman köylerine dağıtıldı. Derneğin başkanı Emrullah Zeki Aktaş, kampanyaya Samsun, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya gibi büyük şehirlerden destek verildiğini ifade ederek “Yaklaşık dört ay önce kurulan derneğimiz, birçok sosyal faaliyetlerde bulundu. Bunların en önemlisi ve en kıymetlisi köy okulları için başlattığımız kitap kampanyasıdır. Çünkü köy okullarımızın çok ciddi kitap ve kitaplık eksiği var. Bu nedenle biz bu projeyi devam ettireceğiz. Hedefimiz en az 20 köy okuluna ulaşmaktır. Bu bağlamda özellikle ülkemizin değişik illerinden kitap ve oyuncak gönderen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinin Muş’ta çok ciddi çalışmalara imza atacağını kaydeden Aktaş, şunları söyledi: “Biz dernek olarak doğuda elimizi değil bedenimizi taşın altına koymuş durumdayız. Çünkü biz farklı fikir ve düşünce ayrılığına bile kulak asmadan geleceğimiz olan çocuklarımız için gönülden çalışıyoruz. Derneğimizin çalışmaları gerçekten çok kıymetli ve değerlidir. Bu vesileyle derneğimiz ile aynı zamanda hayırsever iş adamları ile doğudaki kardeşlerimiz arasındaki köprü vazifesini de görmüş olacağız.”
Derneğin, şehit aileleri ve gaziler için umut kapısı haline geldiğini ve yasal işlemler noktasında da kendilerine yardımcı olduğunu vurgulayan Aktaş, “Sosyal ve kültürel faaliyetlerimizin yanı sıra ayrıca şehit aileleri ve gazilerimiz için girişimlerimiz bulunmaktadır. Onların gerek özlük hakları gerek şehirdeki yaşam alanlarındaki hakları için de mücadele veriyoruz. Bu kapsamda bizlerden yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitap Kampanyasına Büyükşehirlerden Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN