Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fırıncılar Ekmek Satışından Memnun

Giriş Tarihi: 12.7.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Fırıncılar Ekmek Satışından Memnun
’un Malazgirt ilçesinde fırın işletmeciliği yapan esnaf, Ramazan ayında iftar sofralarının vazgeçilmezi olan pide ekmeği sayesinde işlerinin iki katına çıktığını belirttiler.
Malazgirt’e fırın işletmeciği yapan İsmet Dursun, pidenin halkın çokça tercih ettiği bir ekmek çeşidi olduğunu söyledi. Dursun, “Özellikle Ramazan ayında daha fazla bir rağbet var. İnsanlar iftardan kısa süre önce gelip sıcak sıcak çıkan pideleri alıyorlar. Hal böyle olunca bizde vatandaşa pide yetiştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Ramazan ayı sayesinde işlerimiz iki katına çıktı. Bizde fırın işletmecileri olarak halkımıza daha iyi hizmet vermek için gece gündüz durmadan çalışıyoruz” dedi.
30 yıllık bir fırıncılık geçmişi olduğunu söyleyen Dursun, “Çalıştığımız iş yeri yaklaşık otuz yıllık bir geçmişe sahiptir. Eğer müşterilerimize o güveni vermeseydik bu kadar yıl buradan ekmek çıkaramazdık. Ramazan pidesi geçmişten beri sofralarımızı süsleyen temel gıdalarımızdan biridir” diye konuştu.
Malazgirt’te “Askıda Ekmek” projesinin yıllar önce uygulandığını belirten fırın işletme sahibi Ercan Özdemir, “İşlerimizden gayet memnunuz. Ramazan bereketiyle geldi. Halkımız tarafından sevilip tercih edildiğimiz için biz de onlar için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bizler askıda ekmek kampanyasını yıllardır başka isimlerle devam ettirdik. Bizler askıda ekmek kampanyası dışında başka bir uygulama yapıyoruz. İhtiyacı olan herkes ilçedeki tüm fırınlara gelerek bizden ekmek ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Bizler bu işlem için vatandaştan askıda ekmek kampanyası gibi para almıyoruz. Tamamen kendi imkânlarımızla dar gelirli vatandaşlarımızı tespit edip ekmek veriyoruz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırıncılar Ekmek Satışından Memnun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN