Arabasını Müzik Sahnesine Çevirdi

Giriş Tarihi: 13.7.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Arabasını Müzik Sahnesine Çevirdi
’un Malazgirt ilçesinde elektronik eşya satıcısı Cemal Peker, arabasını sanayi sitesine götürerek orada tam teşekkülü bir sahneye çevirdi.
İlçede esnaflık yaparak geçimi sağlayan Cemal Peker, yıllardır böyle bir sahne yapmak istediğinisöyledi. Peker, “İlçemizde yıllardır elektronik malzemeler satarak geçimimi sağlıyordum. İşlerimiz çok düşmüştü, çünkü yeni sistem müzik aletlerine yetişmekte zorlanıyorduk. Bende bir araç alarak sanayi sitesinde usta arkadaşlarımın yayına gittim. Orada arabayı yeni bir tasarımla konser platformu haline getirdik. Yaklaşık araba hariç 50-50 bin Türk lirasına mal oldu. Bu yaptığımız sahne 15 dakikada kurulup 15 dakikada toplanabiliyor. Şimdi işlerim daha iyi oldu. İlçeye yeni bir yenilik getirdik” dedi.
Profesyonel sahneleri aratmayan ama tamamıyla el emeği olan bu arabadan bozma sahneyi Malazgirtlilerin beğenisine sunan esnaf Cemal Peker, “Yaklaşık 3 aylık bir el ustalığıyla yapılan sahnemiz, ilçe halkından yoğun bir ilgi görüyor. Kurduğumuz sahne ne kadarda el emeği olsa bile son sistem müzik aletleriyle donatılmış durumda. İlçede yaşayan vatandaşlarımız konser havasında düğünlerini, nişanlarını ve her türlü özel günlerini yapabilecekler” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arabasını Müzik Sahnesine Çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN