Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tanıtım Günlerinin İkincisi Yapılacak

Giriş Tarihi: 20.7.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Muş Tanıtım Günlerinin İkincisi Yapılacak
Belediye Başkanı Feyat Asya, geçen yıl Ankara’da düzenlenen ‘Muş Tanıtım Günleri’nin ikincisinin de önümüzdeki aylarda Ankara, İstanbul veya Bursa’da düzenleneceğini söyledi.
Muş Valiliği ve Muş Belediyesi’nin katkılarıyla 19-22 Haziran 2014 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören 1. Muş Tanıtım Günleri’nin ardından bu yıl ikincisi yapılacak. Açıklama yapan Belediye Başkanı Feyat Asya, tanıtım günlerinin ikincisinin de önümüzdeki aylarda Ankara, İstanbul veya Bursa illerinden birinde düzenleneceğini söyledi. Geçen yıl yapılan tanıtım günlerinin verimli geçtiğini, ikincisinin de gerçekleştirilmesi için ilgili yerlerle görüşmelerinin devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Asya, “Geçen yıl ilk defa valiliğimizle birlikte Muş Tanıtım Günleri’ni Ankara’da gerçekleştirdik. Bu tanıtım günlerini her yıl düzenli bir şekilde yapmayı düşünüyoruz. Çünkü gerçekten memleketimize faydalı olduğunu düşünüyoruz. Allah kısmet ederse önümüzdeki aylarda ikinci tanıtım günlerini gerçekleştireceğiz. Bununla ilgili görüşmelerimiz ve istişarelerimiz devam etmektedir” ifadelerini kullandı.
Bursa’dan çok ciddi taleplerin olduğunun altını çizen Başkan Asya, “Ankara, İstanbul veya Bursa illerinden birinde yapmayı düşünüyoruz. Bursa’dan çok ciddi bir talep var. Orada da yaşayan hemşehrilerimiz çoğunlukta ve kendilerini garip hissediyorlar. Dolayısıyla Muş Valiliğimiz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz ile birlikte yapacağımız görüşmeler neticesinde bu üç ilden birinde eylül veya ekim aylarında tanıtım günlerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.
Muş Valisi Vedat Büyükersoy ise, Muş Tanıtım Günleri’nin ikincisinin düzenlenmesi ile ilgili görüşmelerin yapıldığı, ancak zamanın daha net bir şekilde belirlenmediğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muş Tanıtım Günlerinin İkincisi Yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN