Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızılay’dan Minik Eller Üşümesin Projesi

Giriş Tarihi: 9.10.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 12:23
Kızılay’dan Minik Eller Üşümesin Projesi
Kızılay İstanbul ve şubelerinin ortaklaşa başlattığı Minik Eller Üşümesin Projesi kapsamında Muş’ta 4 bin öğrenciye giyim yardımı yapılacağı belirtildi.
Kızılay İstanbul ve Muş şubelerinin işbirliğinde başlatılan Minik Eller Üşümesin Projesi’nin ilk adımı Muş merkeze bağlı Üçdere Köyü İlkokulu’nda başlatıldı. Proje kapsamında Üçdere Köyü İlkokulu’nda 140 öğrenciye giyim yardımı yapıldı. Düzenlenen yardım dağıtım törenine Kızılay Derneği Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Üçdere Köy Muhtarı Ergün Subaşı, Kızılay Doğu Anadolu Bölge Afet Yönetim Merkezi Müdürü Baran Akar, Okul Müdürü Medeni Baran, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Daha önce köy muhtarı ve okul idaresinin çocuklar hakkında verdiği bilgiler doğrultusunda çantaların hazırlandığını belirten Cengiz Koç, 140 öğrenciye ilk etap malzeme dağıtımı gerçekleştirdiklerini söyledi. İkinci etapta ise havaların soğumasıyla birlikte kışlık mont ve bot dağıtımının yapılacağını ifade eden Koç, “Son iki yıldır ülkemizde uygulamaya koyduğumuz Minik Eller Üşümesin Projesi kapsamında Kızılay Derneği İstanbul Şube Başkanlığımız ve Muş Kızılay Derneği Başkanlığımızın ortaklaşa finanse ettiği, planladığı ve bu kapsamda ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kıyafet yardımı yapılacak. Muş özelinde 4 bin öğrencimize kıyafet yardımı yapılacaktır” dedi.
Aynı öğrenciye yazlık ve kışlık olarak iki aşamalı malzemenin ulaştırılacağını kaydeden Koç, “Bunlar iki aşamalı çalışma olacaktır. İlk aşamayı bugün gerçekleştirdik. İkinci aşamayı da havaların soğumasıyla birlikte okul idaresiyle, öğretmenlerimizle irtibat sağlamak suretiyle ilimizin ihtiyaç sahibi olan bütün okullarında yaygınlaştırmayı planlıyoruz. İmkan ve fırsat buldukça da, daha fazla bir kitleye ulaşmış olacağız. Muş özellinde 4 bin öğrenciyi giydirmiş olacağız” diye konuştu.
Yapılan yardımlardan dolayı Kızılay’a teşekkür eden Üçdere Köyü Muhtarı Ergün Subaşı ise, “Okul aile birliği toplantısı yaptık ve öğrencilerin ihtiyacı vardı. Kızılay Muş Şube Başkanımız Cengiz Koç’a teşekkür ediyorum. İhtiyacı olan öğrencilere giyecekler getirdiler ve bugünde dağıtıyoruz. Tekrar Kızılay Muş Şube Başkanı Koç’a teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Öğrenci ve katılımcıların hatıra fotoğrafı çektirmesiyle program son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay’dan Minik Eller Üşümesin Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN