Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toplum Gönülülerinden Köy Okuluna Kırtasiye Yardımı

Giriş Tarihi: 27.10.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 27.10.2015 17:32
Toplum Gönülülerinden Köy Okuluna Kırtasiye Yardımı
Alparslan Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Toplum Gönüllüler, merkeze bağlı Yoncalıöz Köyü İlk ve Ortaokulu öğrencilerine kitap ve kırtasiye desteğinde bulundu.
Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri; LYS ve YGS sınavlarına giren adaylardan daha önce kalem, silgi ve açacakları ile sosyal medyada başlattıkları kampanyalarla topladıkları kırtasiye malzemelerini köy okullarına ulaştırmaya başladı. Şimdiden aktif çalışmalarda bulunan Toplum Gönüllüleri üyeleri, ayrıca Muş Köy ve Köy Okullarını Geliştirme Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği (Köy-Gel-Der) ile esnafların katkılarıyla ilk olarak merkeze bağlı Yoncalıöz Köyü İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret etti. Köy okulundaki öğrencilerle bir araya gelen Toplum Gönüllüleri üyeleri, beraberlerinde getirdikleri kitap ve kırtasiye malzemelerini dağıttılar. Köy okullarındaki öğrencilere yönelik faaliyetlerinin devam edeceğini belirten Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Toplum Gönülleri Koordinatörü Özgür Tunçtan, asıl amaçlarının bir miktarda olsa köy okullarına katkıda bulunmak olduğunu söyledi. Üniversite bünyesinde bir topluluk kurarak daha fazla gönüllüye ulaşarak faaliyetlerde bulunacaklarını ifade eden Tunçtan, “Amacımız, ilk olarak LYS sınavlarından çıkan adaylardan kalemleri topladık. Köy çocuklarına bir miktarda olsa kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamış olduk. Toplumsal yardımlaşmayı ve toplum bilincinde bu tür sosyal faaliyetleri aşılamaktır. Bu nedenle Yoncalıöz köyü ziyaretinde bulunduk. Sadece armağanlarla değil aynı zamanda kardeşlerimizle bir araya gelmenin mutluluğunun yanı sıra çeşitli etkinliklerde bulunduk. Bu ziyaretimiz ayrıca kardeşlerimize üniversite için şimdiden hayaller kurmalarını ve bu hayallerine ulaşmaları için gayretle çalışmaları temennisinde bulunduk. Köy okulumuzdaki öğrenci kardeşlerimiz için öğretmenler ne kadar rol model ise üniversite öğrencilerini görmeleri de o kadar bir rol model olduğuna inanıyoruz. Bizi gördüklerinde yaşadıkları heyecana ortak olduk” dedi.
Köy okullarındaki öğrencilerin mutluluğuna ortak olduklarını kaydeden İlknur Çelik ise, “Buradan tüm iş adamlarına, esnaflara ve hayırsever herkese sesimizi duyurmak istiyoruz. Bu ve buna benzer faaliyetler için herksin destek vermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplum Gönülülerinden Köy Okuluna Kırtasiye Yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN