Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de AK Parti Milletvekili Aday Adaylığına 53 Kişi Başvurdu

Giriş Tarihi: 21.2.2015 08:58
AK Parti’de 11 Şubat tarihinde başlayan aday adaylığı süreci 20 Şubat akşamı sona erdi. 53 kişinin milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptığı Ak Parti Teşkilatın da bir önceki döneme göre aday adaylığı müracaatlarında rekor düzeyde artış yaşandı.
25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde Nevşehir AK Parti Teşkilatı adeta Milletvekili aday adaylarının akınına uğradı. 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak genel seçimler öncesinde Milletvekili aday adayı olmak için AK Parti Nevşehir İl Teşkilatına toplamda 53 başvuru yapıldı.
AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, 10 gün süren aday adaylığı müracaatı içerisinde İl Başkanlığına 6’i engelli ve 6’sı bayan olmak üzere toplam 53 aday adaylığı müracaatı olduğunu söyledi.
İl Başkanı Tanrıver yaptığı açıklamada, Türkiye’nin son 13 yılına insan odaklı hizmet anlayışını yerleştiren ve birbiri ardına yapılan yatırımlarla gündem belirleyen bir ülke modelinin hakim kılınmasını sağlayan AK Parti’nin hizmet kervanında yer alabilmek için aday adaylarının adeta parti teşkilatlarına akın ettiklerini belirterek, tüm aday adaylarına teşekkür etti.
Nevşehir’in 25 . Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesinde oldukça hareketli bir seçim sürecine şahit olunduğunu kaydeden Tanrıver, “Ülkemizi 2023 vizyonuna taşıyacak kadrolarında belirgin hale geleceği böylesine önemli bir süreçte görev almak isteyen kardeşlerimiz, milletvekili aday adayı olmak için yoğun bir çaba harcıyorlar. Bu tabloyu görmek bizleri de sevindiriyor. Bu nedenle de partimize milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunan tüm kardeşlerimize en içten sevgilerimizi sunuyoruz, tüm aday adaylarımıza de bu süreçte başarılar diliyorum.” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevşehir’de AK Parti Milletvekili Aday Adaylığına 53 Kişi Başvurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN