Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ürgüplü Köylülerin Örnek Çalışması

Giriş Tarihi: 26.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Ürgüplü Köylülerin Örnek Çalışması
’in Ürgüp ilçesine bağlı köylerde, İl Özel İdaresi tarafından alınan kilitli parke taşlar köylüler tarafından köy meydanlarına döşeniyor. Gönüllü olarak çalışmalara destek veren yaşlı kadınlar ustalara adeta taş çıkartıyor.
Nevşehir Özel İdaresi tarafından KÖYDES projesi çalışmaları kapsamında Nevşehir il genelindeki köylere kilitli parke taş dağıtılıyor.
Çalışmalar çerçevesinde Ürgüp Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği kanalıyla Ürgüp ilçesindeki 23 köy muhtarlığına köy meydanları ve köy içi yollarına döşenmek üzere toplam 77 bin metre kare kilitli parke taş teslim edildi.
Kilitli parke taşlar Ürgüp ilçesine bağlı köylerde köylüler tarafından döşeniyor. Köylerini güzelleştirmek için meydanlarda genç yaşlı, kadın erkek demeden çalışan köylüler imece usulüyle hiçbir ücret talep etmeden çalışarak adeta ustalara taş çıkartıyor.
Zaman zaman köyleri ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı, bir çok köyde müttehitlere yaptırılan parke taşı döşeme işinin köylüler tarafından üstlenilmesinin son derece güzel bir çalışma olduğunu belirterek köylüleri kutladı. Kaymakam Balcı: “Vatandaşlarımızın müteahhitlerin metre karesini 30-40 TL’ye yaptıkları işi hiçbir ücret talep etmeden tamamen kendileri tarafından yapmaları beni çok duygulandırdı. Köylerimizde erkeklerin yanı sıra analarımız, bacılarımız da çalışmalara destek veriyor. Yaptıkları iş adeta ustalara taş çıkartırcasına. Ben köylülerimizi, eli öpülesi analarımızı ve bütün muhtar arkadaşlarımızı kutluyorum. Bütün köylerimiz bu konuda bir yarış halinde ve bu konuda birincilik Sofular Köyünde” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ürgüplü Köylülerin Örnek Çalışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN