Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletvekili Gizligider:

Giriş Tarihi: 18.5.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 10:40
AK Parti Nevşehir Milletvekili Gizligider:
AK Parti Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ebubekir Gizligider, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Gizligider mesajında, istiklal mücadelesinin meşalesinin tutuşturulduğu 19 Mayıs 1919’da milletin kaderinin yeniden şekillendiğini, parlak bir umut ışığı doğduğunu belirti.
Her milletin tarihinde, yıldızın parladığı anlar olduğunu vurgulayan Gizligider, şunları söyledi:
"Bizim milletimizin yıldızının parladığı an da hiç şüphesiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelemizi başlatmak adına Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 günüdür. Bu tarih, bir milletin var olma mücadelesine atılan zafer adımının ilk günüdür. ’Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına’ yürekten inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşi, Erzurum’a, Sivas’a, Amasya’ya, velhasıl kısa bir süre zarfında yurdun dört bir köşesine yayılarak, ülkemizi bölmek ve milletimizi yok etmek isteyenlere karşı topyekun verilen mücadele sonucunda ülkemiz tamamen düşman istila ve işgalinden temizlenerek ilelebet payidar olacak Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Amacımız Türkiye’nin dünya ülkeleri arasında en üstlerde yerini almasıdır. AK Parti iktidarımız da bunun mücadelesini vermektedir. Gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla, medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır. Zira gençlerimize düşen en önemli görev, devraldıkları mirası daha da zenginleştirmek için özveriyle çalışmak, kendilerinden sonra gelen nesillere bugün olduğundan çok daha parlak, çok daha kalkınmış, çok daha gelişmiş, çok daha müreffeh bir ülke bırakmak olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, gençlerimiz başta olmak üzere bütün milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet, şükran ve minnetle anıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Nevşehir Milletvekili Gizligider:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN