Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En Çok Atık Pil Toplayan Eğitim Kurumlarına Hediye

Giriş Tarihi: 25.6.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 14:32
En Çok Atık Pil Toplayan Eğitim Kurumlarına Hediye
Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi işbirliğinde organize edilen Atık Pil Toplama Kampanyasında ilk üç dereceye giren okulların yöneticilerine çeşitli hediyeler verildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen ve merkezi İstanbul’da bulunan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi işbirliğinde 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminde en fazla atık pil toplayan öğrencilerin öğrenim gördükleri okul yöneticileri ödüllendirildi.
Okulların açık bulunduğu 9 aylık süre içerisinde il genelinde en çok atık pil toplayan okul 240 kg ile TOKİ 125. Yıl Ortaokulu olurken, Ürgüp ilçesindeki Hacı Ahmet Toksöz ilkokulu 212 kilogram atık pil toplamak suretiyle kampanyada en çok atık pil toplayan ikinci okul oldu.
Öğrencilerde çevre bilincinin de gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan atık pil toplama kampanyası sürecinde en fazla atık pil toplayan 3. okul da Nevşehir Güzelyurt Turgut Akdevelioğlu İlkokulu oldu.
Yarışmada dereceye giren okullara Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi tarafından gönderilen masa tenisi ve satranç takımı gibi çeşitli hediyeler, Nevşehir Belediyesi ekiplerince takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En Çok Atık Pil Toplayan Eğitim Kurumlarına Hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN