Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’in İl Oluşunun 61’inci Yıldönümü

Giriş Tarihi: 20.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir’in 61’inci kuruluş yılında bu şehirde görev yapmaktan ve Nevşehir’de yaşamaktan mutluluk ve onur duyduğumu söyledi.
Vali Ceylan, Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde il oluşunun 61. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, Kapadokya bölgesinin hem tarihi süreçte bölgede egemen olan uygarlıkların bıraktığı zengin bir tarihi eser ve kültürel varlığa, hem de volkanik yapılarla çevrili olması nedeniyle oluşan eşsiz tabiat harikası güzelliklere ve coğrafi oluşumlara sahip olduğunu belirten Ceylan, Nevşehir’in sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınmasını sağlamak, şehrin tarihi zenginliklerinin tanıtımı ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesi, eğitimdeki başarının devamı ve daha da üst seviyelere çıkarılmasını sağlamanın temel hedefleri olduğunu vurguladı. İnsanlara imkân oluşturan, refahı ve adaleti tesis etmek için çaba gösteren, yeni fırsatlar sağlayan bir anlayış içerisinde olduklarını kaydeden Ceylan mesajında daha sonra şu ifadelere yer verdi;
“İlimizin yatırım çekmesi, tanıtımı, ihracat yapması, toplumsal bütünlüğünü koruması, sosyal yapısının güçlenmesi gibi her konuda gayret gösteriyoruz. Nevşehir, kendi içerisinde barındırdığı iç dinamiğini modern şehircilik alanında etkin bir şekilde ortaya koyabilecektir. Bunu halkımız ile birlikte görmenin ayrıca mutluluğunu yaşayacağız. Varoşu olmayan ender şehirlerden biri olan bu kent, çok yakın bir gelecekte Türkiye’nin her alanda olduğu gibi şehircilik alanında da örnek verilecek bir şehri haline gelecektir. Nevşehir’in il oluşundan bugüne kadar geçen sürede kabuğunu kırmaya çalışan ama sakin bir yapıya sahip olan güzide bir Anadolu şehri olduğunu ancak son yıllarda şehirleşme, sanayi, üniversite ve turizm alanlarında büyük gelişimler göstermektedir. İlimizi her yönüyle daha yukarılara taşımak için gerek mesai arkadaşlarımla gerek vatandaşlarımızla uyum ve istişare içinde var gücümüzle çalışıyoruz. Milletimize bu seviyede hizmet üretmek, şehrimizin kalkınmasına, insanımızın refahına, huzuruna katkı sağlamak bizler için büyük bir heyecan vesilesidir. Bu duygularla Nevşehirimizin il oluşunun 61’inci kuruluş yıldönümünü kutlar; İlimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, Saygıdeğer Nevşehir’li hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlarım.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevşehir’in İl Oluşunun 61’inci Yıldönümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN