Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisten ‘Kask Motosikletin Emniyet Kemeridir’ Uyarısı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Polisten ‘Kask Motosikletin Emniyet Kemeridir’ Uyarısı
Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği ekipleri ile Toplum Destekli Polisler, havaların ısınmaya başlamasıyla şehir trafiğinde sıkça görülmeye başlanan motosikletlere yönelik denetimlerini sıklaştırdı.
Motosiklet sürücülerini, özellikle kask takmaları konusunda uyaran trafik ekipleri, kaskın, olası kazalarda hayat kurtardığını anlatan ve cezai işlemlerle ilgili broşürler dağıtıldı.
Niğde Trafik Tescil Büro Amirliği ekipleri ve Toplum Destekli Polis ekipleri, şehir merkezinde, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak, kask kullanımını yaygınlaştırarak olası kazalarda ölüm ve yaralanma riskini en aza indirgemek ve diğer sürücülerin güvenli bir trafik ortamında seyredebilmelerini sağlamak amacıyla yaptığı denetimleri sıklaştırdı.
Havaların ısınması ile her geçen gün çoğalan motosiklet sayısı, beraberinde yaya ve araç trafiğinde bazı olumsuzlukları da getirdi.
Birçok motosiklet sürücüsünün koruyucu başlık (kask) kullanmadıklarını, küçük yaşta ve sürücü belgesiz olarak motosiklet kullandıklarını tespit eden Trafik Tescil Büro Amirliği, şehrin farklı noktalarında yaptığı denetimleri sıklaştırdı.
Niğde Derbent Meydanında bu yönde uygulama yapan trafik ekipleri ve TDP ekipleri, durdurdukları motosiklet sürücülerini özellikle kask takmaları konusunda uyardı.
Motosiklet sürücülerine kaskın her zaman hayat kurtardığını anlatan polisler, Niğde Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Kask Takın, Hayatınızı Tehlikeye Atmayın, Kask Motosikletin emniyet kemeridir, kaskınız mutlaka başınızda olsun” şeklindeki uyarıcı sloganların olduğu broşürleri de motosiklet sürücülerine verdiler.
Ekipler 2013-2014 yıllarında Niğde’de meydana gelen trafik kazalarının analizinde, motosiklet ve motorlu bisiklet sürücülerinin karıştığı kazaların yüzde 17 olduğunu belirttiler. İş yerlerinin servis amaçlı kullanılan motosiklet ve akülü bisikletlerin tescil edilmiş olması ve sürücünün belgeli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisten ‘Kask Motosikletin Emniyet Kemeridir’ Uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN