Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nin Nostalji Fotoğrafları Toplanıyor

Giriş Tarihi: 11.3.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Niğde’nin Nostalji Fotoğrafları Toplanıyor
’nin eski nostalji fotoğrafları İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa çalışmalarıyla toplanan fotoğraflarla Niğde’nin tarihini anlatan bir fotoğraf kitabı oluşturulacak.
Proje ile ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Tansel Tokmak; “ Bilindiği gibi günümüzde fotoğraflar 15 yıldır dijital ortamlarda. Bizde Kültür Müdürlüğü olarak eski albümlerde bulunan Niğde’nin eski nostalji fotoğraflarından oluşturacağımız bir albüm yapmak için bir proje başlattık. Niğde’nin eski fotoğraflarının yok olmaması için bir uygulama yapacağız. Milli eğitim müdürlüğüyle işbirliği yaparak Mayıs ayının ortasına kadar bu nostalji fotoğraflar okullarda toplanacak. Nostalji fotoğraf toplama kampanyamızı başlattık ve siyah beyaz fotoğraflar olacak. Fotoğrafları toplayacağız ve dijital ortamlarda kontrol altına alıp arşivleyeceğiz ve bu fotoğraflarının en iyilerini seçip bir kitap haline getireceğiz bu kitap haline getirirken bir yerin eski fotoğrafla yeni fotoğraflarını yan yana koyacağız” dedi.
"Niğde’nin en eski tarihlerinde çekilmiş fotoğrafları varsa bunları bulup sırasıyla yerleştireceğiz" diyen Tokmak; “ Ayrıca bu fotoğrafları arşivlemek le kalmayıp fotoğrafı getiren kişilerden fotoğraftakilerin kim olduğunu öğreneceğiz. Bu topladığımız fotoğraflarla o fotoğraftaki kişilerin bilinmesi hangi tarihte çekildiği dair bir takım sorularımız olacaktır fotoğraf getiren kişilere. Niğde’nin geçmişiyle ilgili bir nostalji uygulaması yapmış olacağız. elimizde o dönemin insanları nasıl giyinirlerdi, Niğde’nin çehresi o zamanlarda ne şekildeydi bunları öğrenip güzel bir nostalji arşivi yapmış olacağız. bu yapacağımız kitapta sadece fotoğraf değil Niğde’nin çarşısını o zamanda aynı noktadan çekilmiş eski ve yeni fotoğraflarla nereden nereye geldiği kıyaslamış olacağız. Bu toplanan resimlerin alt kısımlarında ise o fotoğraf hakkında kısa açıklamalarda yer alacaktır” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niğde’nin Nostalji Fotoğrafları Toplanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN