Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancı Öğrencilerden Muhteşem Gece

Giriş Tarihi: 21.3.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Yabancı Öğrencilerden Muhteşem Gece
Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü öğrencileri “1. Öğrenciler buluşması” programı düzenledi.
Programda Kazakistanlı öğrenci Dambrası ile müzik ziyafeti sunarken, Pakistanlı ve Türkmenistanlı öğrenciler danslarıyla geceye damga vurdu.
Niğde Üniversitesi Kongre merkezinde düzenlenen programa Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, Üniversite Öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra Kulüp Başkanı Najafagha Rahimov konuşma yaptı. Rahimov, "Bayrağınız ne olursa olsun, kıtanız ve diliniz ne olursa olsun yüreğinizde hepimizin tek bir millet olduğunu bilmemiz lazım. Bizler için sarf edilen hiçbir çaba boşa gitmeyecektir. Niğde Üniversitesinde 33 ülkeden 3337’den fazla uluslararası öğrenci eğitim görmektedir. katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim" dedi.
Programda konuşan Niğde Ünivesitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür ise, "Bugün 330’un üzerinde uluslararası öğrenci var. Her şeyden önce dünyanın kurulduğu günden bu güne kadar her insanoğlu savaşmış. Sanki birbirine yetmeyecek kadar dünyada yer yokmuş gibi hep savaşarak geldiler. Üniversiteler evrensel değerlere sahip çıkması gereken evrensel nitelikli kurumlardır. Dolayısıyla bu evrensellik mantığı içerisinde mutlaka Üniversitelerin dünya barışına katkı sağlaması gerekir" diye konuştu.
Konuşmalardan sonra 15 ülke temsilcisi öğrenciler ülkelerinin kültürlerini tanıtarak dans gösterileri sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı Öğrencilerden Muhteşem Gece
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN