Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahiler Kalkınma Ajansı ’de Toplandı

Giriş Tarihi: 25.3.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
Ahiler Kalkınma Ajansı Niğde’de Toplandı
Bölgesel kalkınmayı sağlamak amacıyla oluşturulan Ahiler Kalkınma Ajansı ’de toplantı yaptı. Toplantıya; Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir ve Nevşehir illerinden temsilciler katıldı.
Toplantı Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan başkanlığında yapıldı.
Toplantıda bir açıklama yapan Ahiler Kalkınma Ajansı Başkanı Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, geçtiğimiz ay İtalya’ya gerçekleştirilen tanıtım ve iş birliği ziyareti ile Ailer Kalkınma Ajansının Türk Hava Yolları ortaklığında Kapadokya bölgesinde turizmcilerinin Rusya’da Moskova Turizm Fuarına (MITT) katılımı ile ilgili bilgi verdi.
Ceylan açıklamasının devamında şunları söyledi; “Geçtiğimiz ay Aksaray ili 2014 yılı Ekonomik göstergeleri raporu hazırlandı. Avanos’ta yapılan paydaş analizi toplantısı, Niğde’de yapılan proje hazırlama ve kurumsallaşma eğitimi, Kırşehir’de gerçekleştirilen Kırmızı Et Sektörü strateji çalıştayını da geçtiğimiz ayın faaliyetleri arasında yer almıştır. Bunlara ek olarak, geçtiğimiz ay içerinde gelen talep üzerine MÜSİAD Aksaray Şubesi üyelerine Ajans faaliyetleri hakkında Genel Sekreterimiz tarafından bilgilendirme semineri yapılmıştır. Toplantımız 2014 yılı bütçe sonuçlarının Yönetim kurulumuza sunumu ile devam edecek, gelecek ay için planlanan çalışmalar görüşülecektir” dedi.
Açıklamanın ardından basına kapalı olarak devam eden toplantıya; Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Aksaray Valisi Şeref Ataklı ve Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver`in yanı sıra, İl Genel Meclis Başkanları katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahiler Kalkınma Ajansı Niğde’de Toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN