Bor’da Temiz Çevre Yeşil Bor Yürüyüşü

Giriş Tarihi: 26.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Bor’da Temiz Çevre Yeşil Bor Yürüyüşü
Bor Belediyesi, TEMA Vakfı ve Fahri Kirt İlköğretim Okulu öncülüğünde ’’Temiz Çevre Yeşil Bor’’ projesi adı altında Bor ilçesinde yürüyüş gerçekleştirildi.
Fahri Kirt İlköğretim Okulu bahçesinde başlayıp Gostivar Şelale Park’ta biten yürüyüşe Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Bor Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru, Bor Belediyesi Meclis üyeleri Bayram Duman, Atay Tekinarslan,Metin Atabey,TEMA Vakfı temsilcileri,eğitim camiası,veliler ve öğrenciler katıldı.Temiz Çevre Yeşil Bor, Temizliğe davet var,Dönüştür Kullan Hayata Bağlan gibi sloganlarla gerçekleştirilen yürüyüşe çevredeki vatandaşlarda alkışlarıyla destek verdiler.
Yürüyüşün sonunda Gostivar Şelale Parkta bir konuşma yapan Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat; ’’Huzurlu ve daha güzel bir yaşam için, bulunduğumuz çevrenin, daha sağlıklı bir ortamı olmalıdır. Temiz ve sağlıklı bir çevre, bütün canlıların yaşayabilmesi için temel koşuldur. Her canlı gibi insanda çevresiyle uyum içinde yaşamak zorundadır. İnsan hayatının devamını sağlayan sağlığı korumak ise, ancak sağlıklı ve temiz bir çevre ile mümkündür. Bu nedenle vücudumuzu ve elbisemizi temiz tuttuğumuz gibi, yaşadığımız; uzak ve yakın çevremiz olan, evimizi, sokağımızı, okulumuzu, sınıfımızı, kısaca içinde yaşadığımız dünyamızı da temiz tutmalıyız. İnşallah bu projenin pankartlarla kalmayıp uygulanış şeklinde de çok büyük yol alınacağını ümit ediyorum.Ben bu katılımları için ve güçlü sloganlarla çevreye sahip çıktıkları için, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum öğrencilere derslerinde başarılar diliyorum’’ dedi.
Veliler adına TEMA Vakfı gönüllüsü olarak bir konuşma gerçekleştiren bir Veli ise ’’ Doğal varlıkların, insan sağlığının, yeşil alanların, toprak ve bitki örtüsünün, ormanların, meraların korunması, geliştirilmesi ve yenilerinin teşkil edilmesini sağlamak için faaliyette bulunarak burada anlamlı yürüyüşü gerçekleştirdik. Hepimizin ortak noktası olan Yeşil BOR için Temiz Çevrenin önemine değinmek istedik.Temiz Çevre projesinde hepimize büyük görevler düşmektedir.Çocuklarımızda küçük yaştan itibaren Temiz Çevre bilincini oluşturmamız lazım.Küçük yaşlarda bu bilinci oluşturduğumuzda gelecek nesillerde çevre kirliliği konusunda daha duyarlı bir nesil olacaktır’’ dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bor’da Temiz Çevre Yeşil Bor Yürüyüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN