’de 51. Kütüphane Haftası Kutlanıyor

Giriş Tarihi: 30.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Niğde’de 51. Kütüphane Haftası Kutlanıyor
Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen 51. Kütüphane Haftası Kutlama Etkinlikleri Kültür Merkezi İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü Okuma Salonu’nda Gerçekleştirildi.
Kütüphane haftası nedeniyle resim sergisi ve kitap sergisi düzenlendi.
Sergiye Niğde Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun, Niğde üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bayrak, Niğde Kültür ve Turizm Müdürü Tansel Tokmak ve vatandaşlar katıldı.
Sergi öncesi sergiyi düzenleyen Zühal Erem, programa katılanlara yaptığı resimlerle ilgili bilgi verdi.
Hafta nedeniyle açıklama yapan Niğde İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ali Osman Bağcı, 30 Mart, 5 Nisan arasında 51. kütüphane haftası kapsamında resim ve kitap sergisi açtıklarını söyledi.
Bağcı, “51. Kütüphane haftası kapsamında Resim ve Kitap sergisi düzenledik. Bu yılki sloganımız Kültürler arası diyalog ve kütüphanelerdir. Bildiğiniz üzere bilgi güçtür. Bilginin derlenip, toplanıp kullanıma sokulduğu aklın ihtiyacına cevap veren kurumlar ise kütüphanelerdir. Toplumları ve kültürleri anlayabilmek için geleneklerini. Göreneklerini bilmemiz gerekiyor. Bunun en güzel derlendiği yerler ise kütüphanelerimizdir. Bu kapsam içerisinde Niğde’mizde ilk defa Şemsettin Sungur ağa tarafından Selçuklular zamanında kurulan kütüphanemiz, 7. Milli Eğitim Şurası 1925 yılında İl Halk Kütüphanesi olarak Niğde’de hizmet vermeye başlamış ve o günden itibaren de Niğde aklımıza kütüphanemiz hizmet vermiştir. Üye sayısı yıllık 100 bin civarında ve 30 bin civarında ödünç kitap verme kapasitesiyle hizmetlerimizi daha ileri götürme çabası içerisindeyiz. Sade nüfus cüzdanıyla gelip üye olarak ücretsiz kitap alma imkanına sahip olunabiliyor. Kütüphanemizde çocuk salonu, çalışma salonu, ödünç salonu ve internet salonuyla hizmet vermekteyiz, halkımızı kütüphanemize bekliyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niğde’de 51. Kütüphane Haftası Kutlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN