Ramazanda ETİ Ve Pideyi Zamsız Yiyecek

Giriş Tarihi: 17.6.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 17:15
Niğde Ramazanda ETİ Ve Pideyi Zamsız Yiyecek
Ramazan ayının gelmesiyle merak edilen ramazan pide fiyatı ve et fiyatlarıyla ilgili Kasaplar ve Fırıncılar Odası Başkanı Murat Yenel açıklamalarda bulundu.
Öncelikle tüm Niğde halkımızın Ramazan ayını en içten dileklerimle kutlarım diyen Yenel ; “Niğde genelinde 450 gram çifte ramazan pidesi Bir lira 60 kuruştan, tek 225 gram pide 80 kuruş, 450 gram susamlı çifte ramazan pidesi 2 liradan satılacak. Susamlı tek ekmek 1 liradır. Geçen yıl bilindiği gibi ekmek fiyatımız 70 kuruş olmasından dolayı ramazan pidemiz Bir lira 40 kuruştan satılıyordu. Bu yıl ekmek fiyatımız 80 kuruş olduğundan ramazan pidemiz Bir lira 60 kuruştan satılacak. Niğde ilimizde çok da zam söz konusu değildir. Sadece 20 kuruş zam gelmiş oldu. Ekmek dışarıda Ankara ve İstanbul’da kilosunun 6 lira iken Niğde’mizde 3 lira 20 kuruşa olduğu göz önünde bulundurulursa vatandaşımız çevre illere göre ucuz ramazan pidesi yiyecektir” dedi.
ETE ZAM YOK
Başkan Yenel, insanların maddi ve manevi olarak ramazanı huzur içinde geçirmesine katkı sunmak için Niğde Kasaplar ve Fırıncılar odası olarak zam yapmama yönünde karar aldıklarını belirtti.
Yenel, “Bugün Ramazan ayı olması nedeniyle Çarşı ve pazar esnafının satışlarında hareketlilik yaşanıyor. Bu hareketlilik çok şükür kasap esnafına da yansıdı. Ramazan ayıyla birlikte diğer esnafta olduğu gibi bizim satışlarımızda da yüzde 30’a varan bir hareketlilik yaşanıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niğde Ramazanda ETİ Ve Pideyi Zamsız Yiyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN