Üç oğlum daha var yine hazırız

Beytullah ve Şakir Yeşilay kardeşler hain darbe girişimi gecesi Genelkurmay Başkanlığı önüne vatan savunmasına gitti. Beytullah şehit kardeşi Şakir gazi oldu. Babaları ‘Yine olsa yine gideriz’ diyor

Üç oğlum daha var yine hazırız
Ankara'da inşaat işçisi olarak çalışan Beytullah ve Şakir Yeşilay kardeşler 15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanlığı önünde darbeci hainlere karşı mücadele etti. Beytullah şehit, kardeşi Şakir ise gazi oldu. Yeşilay kardeşlerin Yozgat'ta yaşayan babası Hacı Bekir Yeşilay ve annesi Türkan Yeşilay SABAH'a konuştu.

ÖĞRETMEN OLACAK
Baba Hacı Bekir Yeşilay, geride üç oğlu olduğunu, oğulları ve kendisinin vatan için şehit olmaya hazır olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Ateş düştüğü yeri yakıyor, nereye elini değdirirsen oradan onun hatırası çıkıyor. Gazi olan oğlum vücudunda 6 şarapnel parçası ile yaşıyor, bu sene Allah izin verirse din kültürü öğretmeni olacak...
Üç beş çapulcuya bırakacak vatanımız yok. Vatan için her şeyim feda olsun. Benim üç tane daha oğlum var. Vatan için hepsini feda etmekten geri durmam."


Hacı Bekir Yeşilay

"ONLARA İDAM GELSİN"
Anne Türkan Yeşilay FETÖ'cü hainlere idam istedi. Her günün hüzün dolu geçtiğini kaydeden anne Yeşilay; "Çıkıyorlar televizyona, mahkemelere suçum yok diyorlar. Nasıl suçunuz yok? Onlara idam gelsin. Torunum Miray'la teselli buluyoruz. O bizi hayata bağlıyor. Onu Beytullah'ın yerine koydum. Varımız, yoğumuz Beytullah'ımız o" dedi. Şehit Beytullah Yeşilay'ın eşi Asya Yeşilay ise bir yaşındaki kızı Miray'a sarılıp, o gece eşiyle yaptığı son telefon konuşmasını şöyle anlattı: "Bana 'Vatan olmazsa biz de olmayız' dedi. Vatan, millet sevgisi doluydu. Onunla hayallerimiz vardı. Eşim, kızımıza çok düşkündü. Onu uykusunda bile öpüp, koklardı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç oğlum daha var yine hazırız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN