Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın Maden Projesi İle İlgili Teknik Rapor Hazırlandı

Giriş Tarihi: 23.2.2015 18:28
’nun Fatsa İlçe Kaymakamı Mehmet Yapıcı, “Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz tarafından hazırlanan raporda, ‘ÇED raporunda belirtilen hususlara uygun, idari denetimleri zamanında yapılırsa altın işletmeciliğinin bir zararı olmaz’ sonucu çıkmıştır” dedi.
Fatsa’ya bağlı Yukarıbahçeler Engiz mevkisinde siyanürle altın çıkarılmasıyla ilgili Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz tarafından hazırlanan 59 maddelik raporla ilgili açıklama yapan Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, “Altın madeni ile ilgili 1 Ekim 2014 günü ilçemizde Sayın Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’nun da katıldığı bir toplantı yapıldı. Bu toplantıda bilimsel araştırmacının siyanürle altın arama konusunda madende yapılan çalışma ile ilgili bir karar çıkmıştır. Bu karar istinaden Vali Beyimizin de direktifleriyle biz Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Turan Karadeniz’e inceleme yapması için taleplerimizi ilettik. Kendisi ekibiyle birlikte 59 maddelik bir rapor hazırladı. Hazırlanan rapor çok geniş araştırmaların yapıldığı tarafsız bir rapor. Bu raporun sonucu ÇED raporunda belirtilen hususlara uygun, idari denetimleri zamanında yapılırsa altın işletmeciliğinin bir zararı olmaz sonucu çıkmıştır” diye konuştu.
Düzenlenen toplantıda Fatsa İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem Öztürk, Fatsa İlçe Jandarma Komutanı Halit Gülten, Fatsa İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Ayaz ve Fatsa Yazı İşleri Müdürü Ahmet Çelik hazır bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın Maden Projesi İle İlgili Teknik Rapor Hazırlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN