Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaymakamlar Toplantısı

Giriş Tarihi: 19.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 17:26
Kaymakamlar Toplantısı
’da çeşitli hizmetlerin koordineli olarak yapılmasının sağlamak amacıyla her ay düzenlenen ‘Kaymakamlar Toplantısı’ Perşembe ilçesinde gerçekleştirildi.
Ordu’da kamu yatırımları ve hizmetlerinde koordinasyonu sağlamak, ilçelerin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişimine katkı sağlamak maksadıyla projeler üretmek amacıyla her ay düzenli olarak yapılmakta olan Kaymakamlar Toplantısı, Perşembe ilçesinde yapıldı. Perşembe ilçesindeki bir restoranda, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun Başkanlığında, Perşembe Kaymakamı Ahmet Arık’ın ev sahipliğinde yapılan Kaymakamlar Toplantısı’na İl Jandarma Komutanı Albay Şeref Çakmak, Vali Yardımcıları Ömer Adar, Mehmet Erhan Türker, Halil Karbuz, Engin Avcı, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur ve ilçe kaymakamları katıldı.
Toplantıda, seçimlerin huzur ve güven ortamı içinde yapılması için alınacak tedbirlerin yanı sıra, ilçelerdeki kamu yatırım ve hizmetlerinin takibi, ilçelerde sosyal projeler geliştirilmesi ve uygulanması, kan bağış oranının yükseltilmesi için çalışma yapılması, konularıyla ilgili değerlendirmeler yapıldı.
BALKANLIOĞLU: "SEÇİMLERDE GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALMALIYIZ"
Toplantının en önemli gündem maddesi olan seçim güvenliği konusunda açıklamalarda bulunan Vali İrfan Balkanlıoğlu, "Seçimler, demokrasinin vazgeçilmez öğelerinden birisidir. Her seçimde olduğu gibi yaklaşmakta olan milletvekili genel seçiminde halkımızın, seçmenlerin iradelerinin tam olarak sandığa yansıması, siyasi parti adaylarının güven içinde rahatça kendilerini tanıtabilmeleri, ifade edebilmeleri, halkımızın huzur ve güven ortamı içinde demokratik ve Anayasal haklarını hür iradeleri ile kullanabilmeleri için gerekli güvenlik ve asayiş tedbirlerini almalıyız. Bunun için hem 298 sayılı yasa hükümlerinin, hem de Yüksek Seçim Kurulu’nun karar ve tebliğlerine göre hareket etmeliyiz. İlçe Kaymakamlarımız ve güvenlik birimlerimizin yetkilileri, görevlileri seçim güvenliğiyle ilgili konulara tam anlamıyla vakıf olmalılar. Önleyici tedbirleri mutlaka almalılar. Seçim öncesi, seçim esnası ve seçim sonrasındaki güvenlik tedbirleri iyi planlanmalı. İl ve İlçe Seçim Kurullarının araç-gereç ve personel taleplerinin yerine getirilmesinde azami hassasiyeti göstermeliyiz. İlimizde, seçimlere gölge düşürecek, şaibe oluşturacak en ufak bir durum yaşanmamalı. Bunun için gereken tüm tedbirleri almalıyız. Yüksek Seçim Kurulu’nun açıkladığı ’seçim takvimi’ işlemeye başladı. Seçim takvimi de dikkate alınarak, mülki idare amirlerinin yetkisi dahilinde olan işlerle ilgili yapılması gereken ve alınması gereken önlemleri takip etmeli ve uygulamalıyız" dedi.
"TEKNOLOJİ KARŞISINDA ÜRETİLMEYEN TEK ŞEY KAN"
Vali Balkanlıoğlu, toplantıda ayrıca engelliler, yetim ve öksüz çocuklarının gelişimi için özel projeler yapılmasını istedi. Düzenlenen toplantıda kan bağışının önemini vurgu yapan İrfan Balkanlıoğlu, "Dünyada gelişen teknoloji karşısında üretilemeyen tek şey kandır. İnsanlarımızın kan ihtiyacı ancak ve ancak bağış yoluyla giderilebilmektedir. Gelişmiş ülkelerde kan bağışı bilinci son derece yerleşmiş bir durumda. Ancak, Türkiye’de bu durum biraz da kan vermenin önemi yeterince anlatılamadığından gelişmiş ülkelerin oranından daha düşük durumda. Ordu’da ise Türkiye ortalamasının altında bir kan bağışı var. Bunu Türkiye ortalamasının üzerine çıkarmalıyız. Kaymakamlarımız bu konuya eğilmeli, samimi bir şekilde el atmalı ve kan bağışını teşvik edici etkinlikler yapmalılar. İnsanlarımız kan vermenin neden önemli olduğunun bilincine varmalılar. Bunu onlara iyi anlatmalıyız. Kan bağışı sayesinde birçok insanımızın hayatı kurtulmaktadır" diye konuştu.
Toplantının son bölümünde ise Kızılay Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Cengiz Dönmez tarafından "Ulusal Güvenli Kan Temini Programı", Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Sadık Demir tarafından da "Seçim Güvenliği" konusunda bir sunumda gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaymakamlar Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN