Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gürgentepe Cami Projesi Hazır

Giriş Tarihi: 24.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 20:02
Büyükşehir Belediyesi, yeni projelerle değişimi her noktada ortaya koymaya devam ediyor.
Gürgentepe Merkez Cami Tasarım Projesini hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, projeyi kısa bir süre sonra ihaleye çıkarıyor.
Yaklaşık 2 bin 435 m2’lik çok amaçlı alan üzerinde halkın hizmetine sunulacağı açıklanan Gürgentepe Merkez Cami çevresi Peyzaj Tasarım Projesi kapsamında, 45 metrekarelik şadırvan ve 60 metrekarelik WC yer alıyor. Meydan da 54 metrekarelik büfe ve çay ocağı, iki adet 15’er metrekarelik hediyelik eşya dükkanı, kamelya bir adet kemeriye ve bir adet de taş merdivenin yapılacağını açıklayan yetkililer, zemin döşemesi, yeşil alanlar, taş duvar, aydınlatma gibi düzenlemelerinin gerçekleştirileceği projeyle Gürgentepe Merkez Cami’nin dokusunun tamamlanmış olacağını belirttiler.
OSMANLI ÇEŞMESİ DE YAPILACAK
Hazırlanan proje ile birlikte Gürgentepe’de görsel bir değişim de yaşanacağını ifade eden yetkililer, Gürgentepe Merkez Cami’nin meydanını halka buluşturmak amacıyla projelendirilen ve bu düşünce içerisinde mevcut caminin siluetini tamamlaması açısından 45 metrekarelik Şadırvan tasarımında tonoz çatı kullanılacağını ve meydan öğelerini daha da canlandırmak için şadırvanın cephesinde Osmanlı çeşmesi yapılacağını söylediler.
Öte yandan, meydan içerisinde Ordu’nun tarihi dokusunu da yansıtacak 54 metrekarelik cumbalı büfe ve çay ocağı ile iki adet 15 metrekarelik hediyelik eşya dükkanları konuşlandırılacağı, kamelya ile halkın sohbetlerini gerçekleştirebileceği alanlar oluşturulacağı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gürgentepe Cami Projesi Hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN