Umut’un Yardım Çığlığı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Umut’un Yardım Çığlığı
’nun Ünye ilçesinde 3 yıl önce bağırsak tümörü hastalığına yakalanan 11 yaşındaki Umut Demirci, tedavi olup yeniden koşup oynamak için yardım bekliyor.
Saraçlı Mahallesi’nde ikamet eden Demirci ailesi, 11 yaşındaki çocukları Umut’un tedavi masraflarını karşılayamadıkları için çaresiz kaldı. Umut’un annesi Songül Demirci, “Çocuğumla birlikte ben de eriyorum. Ne olur yardım edin” dedi.
Songül Demirci, Umut’un hastalığını 3 yıl önce fark ettiklerini belirterek, “Kalın bağırsağı çalışmıyor, bağırsakları şimdi de kan göstermeye başladı. Ayakları tutmuyor, ağrısı çok, oyun oynayamıyor, kafasına da vurdu ve artık başını tartamıyor. Çocuğumun kurtulması için yardım istiyorum. Arkadaşları dışarıda oynarken o evde duruyor. Bir anne olarak yüreğim kaldırmıyor. Çocuğum orada eriyor, ben burada eriyorum. O böyleyken ben doyamıyorum” dedi.
“TEK DİLEĞİM ÇOCUĞUMUN KURTULMASI”
Çocuğunun her ay tedaviye gitmesi gerektiğini ve her gidişinde yaklaşık bin 500 lira masraf çıktığını söyleyen 3 çocuk babası Cevat Demirci ise, “Hastalığı ilerledi mi ilerlemedi mi bilemiyoruz ama ilerlemese çocuğum böyle olmazdı. Her hastaneye gidişimizde bin 500 lira masraf oluyor. Bu masraflar yüzünden her ay gitmesi gereken kontrollerine götüremiyorum. Ben balıkçılık yaparak bu masraflara yetişemiyorum. Çocuğum 3 yıldır okula gidemiyor. Tüm öğretmenler de bu durumu biliyor. Herkesten yardım bekliyorum. Çocuğumun yeniden sağlıklı olduğunu görmek istiyorum. Hiçbir çıkar peşinde değilim, sadece çocuğumun kurtulmasını istiyorum” diye konuştu.
“BEN DE KOŞUP OYNAMAK İSTİYORUM”
3 yıl önce yakalandığı bağırsak tümörü hastalığı yüzünden zor günler geçiren ve yatağa bağımlı hale gelen 11 yaşındaki Umut, “Bağırsak hastalığım var. Herkesten yardım istiyorum. Okuluma gidip, koşup oynamak istiyorum” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umut’un Yardım Çığlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN