Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerel Medyanın Avrupa Yolculuğu

Giriş Tarihi: 5.5.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 12:33
Yerel Medyanın Avrupa Yolculuğu
“Ünye’den Dünya’ya AB İle Medya Açılımı” projesi kapsamında bazı medya mensupları Hollanda’ya götürüldü.
AB Sivil Toplum Diyaloğu Programı’nın üçüncü aşaması çerçevesinde, Türk yerel medyasının, Avrupa yerel medyası ile entegrasyonunun sağlanması amacıyla 10 günlük çalışma ziyareti için Hollanda’ya gittiler.
“Ünye’den Dünya’ya AB İle Medya Açılımı” projesi kapsamında, başta Amsterdam olmak üzere Hollanda ve çevresinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirecek olan yerel televizyon, gazete ve internet medyası çalışanları, “Ünye ve Medya Tanıtım Etkinliği” ile AB medyasının çalışma alanlarını yerinde görüp, kaynaşma fırsatı yakalayacaklar.
Proje Başkanı Şakir Gürel, “Bu faaliyetlerde katılımcılar, iyi uygulama örneklerini yerinde görerek kapasitelerini attıracaklar, Türkiye-Hollanda medyası arasındaki iletişim bağının güçlenmesini sağlayacaklar, iyi örnekleri karşılıklı değerlendireceklerdir. Ayrıca, organizasyon kapsamında Ünye ve çevresinin tanıtımı, Ünye medyasının ve medya alanındaki faaliyetlerin tanıtımı yapılacak, Ünye medyası ile Hollanda medyası, özellikle de Amsterdam yerel medyası arasında sürdürülebilir bir diyalog sağlanmaya çalışılacaktır. Yerel televizyonlar, gazeteler ve internet medyasının insan kaynakları kapasitelerinin güçlendirilmesi genel hedefimizdir. Daha özelde ise Türk-Hollanda medyası üzerine çalışma ziyaretleri ile genel hedefimiz desteklenecektir” dedi.
Proje kapsamında Hollanda’ya Samsun’dan 1, ’dan 2, Ünye’den de 7 medya çalışanı olmak üzere toplam 10 kişi Hollanda’ya gitti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerel Medyanın Avrupa Yolculuğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN