Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okul Bahçesine Fidan Ve Kuş Yuvası

Giriş Tarihi: 7.5.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 7.5.2015 23:32
Okul Bahçesine Fidan Ve Kuş Yuvası
Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ünye Orman İşletme Müdürlüğü’nün imzaladığı protokol çerçevesinde okul bahçesine toplam 20 adet mavi ladin, selvi, sahil çamı ve erguvan fidanı dikildi. Ayrıca proje kapsamında ağaçlara 9 adet kuş yuvası yerleştirildi.
Okul bahçesinde gerçekleştirilen programa Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, Ünye Orman İşletme Müdürü Aşkın Ozan Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, okul müdürü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Proje detaylarına ilişkin bilgiler veren Okul Müdürü Mustafa Temiz, “Okulumuz her alanda olduğu gibi Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında da örnek çalışmalara imza atıyor. Okulumuz Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında 23 bin 249 öğrenci olmayan vatandaşlarımız okulumuzun imkanlarından faydalandı. Biz bunu yük olarak görmüyor, mutluluk olarak addediyoruz. Bizler okul bahçemiz yeşillensin, okulumuz şenlensin diyoruz. Bu kapsamda da bugün okulumuza 20 adet mavi ladin, selvi, sahil çamı, erguvan ağacı dikildi. Ayrıca sadece okullar hayat olsun derken sadece insanları kastetmedik, okulların diğer canlılar içinde hayat olması için ağaçlandırma sahamızdaki yetişkin ağaçlarımıza 9 adet kuş evleri yerleştiriyoruz. Bunun finansmanını ise öğretmen ve öğrencilerimiz okulumuza yük olmadan karşıladılar” diye konuştu.
Program, bahçede gerçekleştirilen ağaç dikimi ve ikramların ardından son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul Bahçesine Fidan Ve Kuş Yuvası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN